Rahandusminister: oleme koostööpartneri tausta kontrollinud ega näe põhjust lepingu katkestamiseks

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Justiitsministeerium arendab eestikeelset kantseliiti. Pilt on illustratiivne.

Rahandusminister Martin Helme selgitab ERR-is, et Freeh Sporkin & Sullivan LLP on esindanud nii eraõiguslikke kliente kui valitsusi ja teeb tihedat koostööd USA valitsusega.

Tema sõnul valiti välja kolm suurt rahvusvahelist õigusabibürood, mis on keskendunud just finantskuritegudele ja kellel on Ameerikas, Euroopas kui ka mujal maailmas büroode ja kontaktide võrgustik koos paljude töötajatega. Ministri hinnangul on selge, et nii paljude büroode ja töötajate hulgas leidub advokaate, kellel on olnud kliendisuhteid Venemaaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kolmest büroost, kelle poole pöördusime, taandasid kaks ennast ise, leides, et Eesti esindamiseks võib neil olla huvide konflikt. Nii pakkumisi tehes kui hilisemates läbirääkimistes kontrollisime korduvalt tausta, et mitte sattuda sellisesse olukorda,” sõnas rahandusminister. Lisaks neile kolmele büroole olid kaalumisel veel mitmed teised.

Ministri sõnul on ka Freeh Sporkin & Sullivan LLP tagasi lükanud väite, et on rahapesukahtlusega ettevõtteid esindanud, õigusbüroo on aga vahendanud läbirääkimisi ettevõtte ja USA riigi vahel. “See on midagi muud kui firma esindamine. Sisuliselt on ta olnud kohtuniku rollis,” märkis Helme.

Helme lisas, et valitsus kontrollis huvide konflikti puudutavaid küsimusi mitmel moel ja mitmest allikast. “Ma ei näe mingit põhjust seda lepingut katkestada, pigem vastupidi – kui see mõte üldse lauda tuuakse, annab see pigem mulle kinnitust, et me oleme väga õigel teel,” sõnas Helme.

Allikas: Vikerraadio “Uudis+”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused