Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusministri nõunik Kersti Kracht: vabandama ei pea mitte ametnike, vaid ettevõtjate ees

29.11.2019
Laadime sisu...

Riik ei pea vabandust paluma mitte riigiametnike, vaid ettevõtjate ees, ütles kauaaegne ettevõtja ja praegune rahandusministri nõunik Kersti Kracht vestlussaates „Serviti“.

“Peaminister Jüri Ratas ütles ametnikele, et ta vabandab nende ees. Aga mitte kunagi mitte keegi ei ole vabandanud ettevõtjate ees neile tehtud ebaõigluse pärast,“ ütles Kracht.

Ta juhib tähelepanu alkoholiaktsiisi tõstmisele 2016. aastal, mis suretas välja maapoed, ning kütuseksiisi tõstmisele, mis andis hoobi rahvusvahelistele autovedudele, aga ka sisevedudele, mille võtsid suures osas üle leedukad. Leedus on Balti riikide kõige madalam kütuseaktsiis.

„Eestis on keeruline ka midagi toota, sest meie sisendid – näiteks gaasiaktsiis, elektri võrgutasud – on kõrged,” tõdes Kracht ja lisas: „Vabandama ei pea mitte ametnike, vaid ettevõtjate ees kõige selle eest, mis Eesti riigis juhtunud on.“

Kersti Kracht on ettevõtjana tegutsenud alates 1987. aastast. Ta oli aastaid Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni (EVEA) president ja juhtis ka Eesti Naisettevõtjate Liidu tegevust. Ta on Tallinna linnavolikogu liige ja rahandusminister Martin Helme nõunik.

UU