Rahva Ühtsuse Erakond toetab jõuliselt EKRE seisukohti

RÜE liider Kristiina Ojuland teatas oma erakonna toetusest EKRE-le.

Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) on asunud jõuliselt toetama Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) seisukohti, kritiseerides teravalt Euroopa Liidu föderaliseerimist.

“See ei ole enam ammu sama liit, millega liitumiseks president Arnold Rüütel ja mina 2004. aastal alla kirjutasime. Oleme kahjuks liikumas üht teist liitu meenutava organisatsiooni suunas, kus ühed on peremehed ja teised vasallid. Selline Euroopa Liit ei ole Eesti huvides,” kommenteeris RÜE juhatuse liige ja endine välisminister Kristiina Ojuland.

“Mõne päeva eest kogesime Euroopa esiföderalisti Verhofstadti tulivihast nõudmist vähendada liikmesriikide suveräänsust, kuna tema mõttekaaslastele ei sobi Eesti rahva otsus anda mandaat riigikogu valimistel erakondadele, kes soovivad kaitsta meie rahvuslikke huve,” jätkas Ojuland.

“Uus valitsus pole veel ilmavalgust näinud, kui teda juba fašismis süüdistatakse, ja seekord mitte ida poolt. Ometi ei leia ühegi koalitsiooniläbirääkimisi pidava erakonna programmis natsismi või fašismi ilminguid. Lausa vastupidi, EKRE programm näeb ette rahvaalgatuse taastamist, mis viitab vastupidisele – võimu toomisele püramiidi tipust rahva sekka,” märkis Ojuland.

RÜE mõistab kategooriliselt hukka Euroopa Liidu poliitilise eliidi sekkumise Eesti siseasjadesse ja taunib Eesti poliitikuid, kes rahvusvahelist üldsust eksitavad ja fašismiohuga hirmutavad.

Allikas: BNS

Kommentaarid