Rahvaalgatuse portaalis nõutakse siseminister Kristian Jaani tagasiastumist

Eesti,
- Updated
©UU
Minister Kristian Jaani.

Osalusportaalis rahvaalgatus.ee nõuab Aleksander Steinberg:kollektiivses pöördumsies Keskerakonna siseministri Kristian Jaani tagasiastumist, algatus on kogunud praeguseks ligi 1000 allkirja.

Tagasiastumise nõudmistena tuuakse välja järgmised põhjendused: rahumeelsete meelevaldajate hirmutamine politsei eriüksuslastega on sügavalt häbiväärne ja vastuvõetamatu; korrakaitseseadus küll ütleb, et teatud tingimustel eksisteerib kohustus politseile avalikust kogunemisest teada anda – rõhutame, mitte luba küsida –, aga sellised olukorrad on erandlikud – nt juhul, kui on vaja liiklust ümber korraldada või kui soovitakse kasutada lava, helitehnikat, tribüüni vms. Kui avaliku koosoleku pidamiseks ei kasutata helitehnikat, lava, poodiumit, tribüüni ega ka telki ning koosolekut peetakse viisil, mis ei nõua liikluse ümberkorraldamist, siis pole mitte mingit seaduslikku kohustust avalikku koosolekut registreerida; lisaks sätestab seadus, et iseeneslikult kogunenud koosolekust (spontaankoosolek) ei ole vaja eelnevalt teatada; Põhiseaduse § 47 ütleb, et “kõigil on õigus ilma eelneva loata rahumeelselt koguneda ja koosolekuid pidada”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lisatud on nõudmised: „Me tahame toetada vabadust; eemaldada vastutustundetud ja ebapädevad isikud võimult; umbusaldada neid, kes kardavad oma rahvast, eiravad põhiseaduse sätteid ja alandavad politseiametit.“

Veel on lisatud: „Igal juhul on politsei ja vabariigi valitsuse tegevus selgelt tõestanud, et kodanike mure politseiriigi pärast oli õigustatud ning protestid riigi diktatuuriliste tendentside vastu olid omal kohal rohkem kui kunagi enne taasiseseisvunud Eesti ajaloos. On oluline, et rahumeelsed meeleavaldused jätkuvad, kuid nüüd tuleks protestide teravik suunata esmajärgus valitsuse ja politsei poole ning nõuda nendelt instantsidelt reaalset vastutust“.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused