Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahval on sellest valitsusest kõrini

-
11.09.2023
Haabersti laat

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on rahva seas ka valimiskampaania välisel ajal, et kuulata otse inimeste rõõme ja muresid. Läinud nädalavahetusel Haabersti sügislaadal Õismäe tiigi veerel ei kuulnud aga sõnagi kiitust valitsuse aadressil.

Enamiku inimeste jutust, ja seda olemata nende rahvusest, jäi kõlama mõte, et Eesti elus hetkel vohav inimeste petmine, poliitiline halvatus ja häbematu, lausa mõõdutundetu nöörimine, tuleb nii kiiresti kui võimalik lõpetada.

Paar daami olid täiesti endast väljas: “EKRE poisid, no tehke ometi midagi, et see jubedus, mis praegu toimub, ükskord lõpeks. Uskuge, rahvas on täielikult teie poolt,” viibutas üks naistest ärritunult oma käetoega jalutuskeppi – “kui ma selle Kaja Kallase praegu kätte saaksin!”

“Prouad, oleme teiega täiesti ühel meelel – Eestit saame me päästa nüüd ainult üheskoos või ühislaulmisega, nagu kunagi,” vastas talle EKRE Põhja-Tallinna raudvara, muusik Riho Rausma.

“Ega meie peaministrit enam Brüsseliski tõsiselt võeta, ” teadis Sinise äratuse Tallinna piirkonna juht Tristjan Erich Karjus. EKRE tiim oli taaskord väljas tubli ja mitmekesise meeskonnaga, kuhu lisandub ka aina enam noori.

Telgi juurde saabunud vene rahvusest noor mees, kes kõneles vägagi heas eesti keeles küsis otse: “Vaadake, ma toetan paljusid EKRE seisukohti, aga linna peal räägitakse, et te ei sallivat venelasi. Ma kasutan juhust ja küsin otse, kas see kõik vastab tõele?”

“Loomulikult ei vasta, sest kui sa oled Eesti riigile lojaalne kodanik, oskad ning austad meie keelt ja kultuuri, siis miks peaks keegi sinusse halvemini suhtuma?” seletas talle rahulikult EKRE Haabersti osakonna juht Olav Karro.

Õismäel elav Astrid kurtis, et teda alati hästi teeninud bussiliin nr 43, mis viis otse Balti jaama, ära kaotati. Üks resoluutne härrasmees nõudis aga valjul häälel, et EKRE ei tohiks mingil juhul lasta sulgeda väikseid maakoole. Nii see ka ju tegelikult on, selle eest EKRE võitlebki.

EKRE Põhja-Tallinna ringkonna juht Urmas Espenberg jäi aktsiooniga rahule ja nentis, et aina enam saab kinnitust fakt, et suur osa rahvast toetabki just kõige enam rahvuskonservatiive ja praegusel valedevalitsusel erilist edulootust pole: “Vaadates aina kahanevat kauplejate ja ostjate rida, inimeste pahameelt ja rusuvat lootusetuse tunnet on selge, et on aeg normaalne, inimeste soovidega arvestav Eesti riik tagasi tuua.