Rahvapärimuse kool tähistab hingedeaega eriprogrammiga

Eesti,
- Updated
0020

29. oktoobril jätkuvad Eesti Rahvapärimuse Kooli hingede-, mardi- ja kadriajale pühendatud programmid, seminarid ja folkloorsed mängud. Kombestikukursusel Eesti Kirjandusmuuseumis meisterdatakse mardimaske ja kadrikübaraid, räägitakse mõistatamise olulisusest meie rahvatraditsioonis, tehakse sissevaade vanemasse traditsiooni ja traditsiooni muutustesse tänapäeval, mängitakse üheskoos laulumänge ning näha võib väikest näitust sandiskäimise esemetest, teatas Eesti Rahvapärimuse Kool.

Rahvatraditsiooni uskumuste järgi saanud lahkunud hingekesed sügisel pikema perioodi vältel külastada oma kodusid. Neid oodatud, tervitatud nimepidi, saunatatud, pakutud süüa. Usuti, et esivanematelt saadakse väge ja õnnistust siinsele elule. Mardi- ja kadrikombestik on varasemalt seotud hingedeajaga. Muistne omapärane esivanemate hingede vastuvõtmise rituaal on dramaatilises vormis näha meie mardi- ja kadrilauludes ja kombestikus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. novembris algab pimedam pool aastast, vahetult enne on pühakute päeva eelõhtu, siis pühakutepäev, hingedepäev, palju räägitakse halloweenist ent märksa vähem meile ammustest aegadest tuttavatest traditsioonidest. Miks see on nii? Teadmisi jagavad 29. oktoobril folkloristid ja pärimusõpete läbiviijad – inimesed, kes on igapäevaselt seotud pärimusliku maailmaga, on seda kogunud, analüüsinud, uurinud.

Hingedeajast mardini ja mardipäevast kadrini õpped toimuvad üle Eesti, osaleda saab nii folkloorsetes mängudes kui kursustel-seminaridel.

Kõik Eesti Rahvapärimuse Kooli programmid ja õpped on suunatud meie lastele. Et märkaksime koos lastega meie traditsioonide olulisust ning oskaksime jäädvustada ja väärtustada tänapäeval toimuvat. Kombestikku, laule, mänge saavad täiskasvanud edasi õpetada lastele, lapsed saavad laulda, mängida ja lugusid kuulata folkloorsetes programmides ning laste pärimuskoolis või tegutseda koos täiskasvanutega santiminemisel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused