Rahvas koguneb nüüd juba autokolonnides Toompeale valitsuse vastu meelt avaldama

Eesti,
©Scanpix
Protestijad Kanadas

Neljapäeval algusega kell 11 toimub Toompeal taas järjekordne valitsuse koroonapiirangute vastane meeleavaldus, mis kannab pealkirja „Vabaduse konvoi 2022“, viidates sellega hiljutisele kümnete tuhandete autojuhtide korraldatud koroonapiirangute protestile Kanadas.

SAPTK üks juhte Varro Vooglaid on Toompeal Stenbocki maja ees koos oma mõttekaaslastega korraldanud pikette juba nädalaid – just neljapäeviti, mil toimuvad valitsuskabineti koosooelud.

Nüüd aga on võitlus vilja kandmas ning tuuled pöördumas ja järjest tuleb juurde riike, kes on koroonapiirangutest, sealhulgas vaktsiinipassidest loobumas või juba loobunud. Ka Eestis on hakatud sellest üha valjemalt rääkima ning nii nagu on see teema ajanud tülli ühiskonnad, on see probleemne ka valitsuspartnerite vahel.

Rahvas saab neile aga otsustamisel hoogu juurde lisada ning kuna seekord on tulemas suurem hulk rahvast (on organiseeritud autokolonne üle Eesti), siis toimub meeleavaldus sedapuhku mitte Stenbocki maja ees kitsal tänaval, vaid 150 meetrit eemal Rüütelkonna maja ees.

„Vaktsiinipasside süsteem on tulnud, et jääda,“ on öelnud peaminister Kaja Kallas. „Nüüd on aeg see põhiseaduslikke õigusi maha suruv vaktsiinipassisüsteem visata ajaloo prügikasti,“ vastab Varro Vooglaid.

Kanada ja Ameerika Ühendriikide veoautojuhid ning nende toetajad korraldasid läinud laupäeval Ottawas Covid-19 piirangute ja vaktsiinisunni vastase meeleavalduse, millest võttis osa hinnanguliselt umbes 60 000 suurt veoautot.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused