Rahvastikukriisi lahendamiseks luuakse Riigikogu erikomisjon

Rubriik Eesti On
- Updated
©Karli Saul, Scanpix
Jaak Valge

Keskerakond, EKRE ja Isamaa leppisid koalitsioonilepingus kokku, et Riigikogus luuakse probleemkomisjon rahvastikukriisi lahendamiseks. Täna esitasid erakonnad Riigikogu juhatusele eelnõu erikomisjoni moodustamiseks.

Probleemkomisjoni ülesandeks on kujundada Eesti rahvastikupoliitikat, et tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade. Oma töösse kaasab komisjon eksperte ja erinevaid huvigruppe selleks, et kujundada võimalikult avar pilt nii probleemide olemusest kui ka võimalikest lahendustest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE fraktsiooni liikme Jaak Valge sõnul on rahvastikukriisi lahendamise komisjoni loomine märk koalitsiooni prioriteetidest.

“Rahvastikupoliitika on pika sihikuga. Kui me hoolime Eestist ja eestlusest, siis peame täna väga tõsiselt mõtlema selle üle, et me ei pärandaks oma järeltulijatele probleeme, mida neil enam lahendada pole võimalik. Immigratsiooniga Eesti rahvastikuprobleeme lahendada ei saa. Tagantjärgi sünnitada on võimatu. Eesti naised tahavad rohkem lapsi, kui neil praegu on, ning vastutustundliku poliitikaga tuleb neile luua tingimused, mis lubaks nende soovi realiseerida,” ütleb Valge.

Eesti rahvaarv vähenes aastatel 1990–2015 veerand miljoni inimese võrra ning Eesti inimarengu 2016/17. aasta aruande kohaselt jätkub rahvastikukadu väga suure tõenäosusega ka järgmistel aastakümnetel, ent kao ulatus oleneb sellest, millist rada mööda areng kulgema hakkab. Käesoleva kümnendi esimese poole olukorra jätkudes väheneks Eesti rahvastik 2040. aastaks enam kui 150 000 inimese võrra (–12%). Peamisteks rahvaarvu vähenemise põhjusteks on madal sündimus ja väljaränne. Eesti rahvastikuteadlased on viidanud, et lahkujaid on olnud 100 000-130 000 inimese vahel.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused