Rahvuskonservatiivid: Kui Euroopa ei tee sellest järeldusi, tuleb Brexiteid veel

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldas täna 13. juulil toetuspiketi Ühendkuningriigi saatkonna ees milles osales hinnanguliselt 30-40 inimest. Kõnelesid EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg, EKRE Põhja-Tallinna juhid Eda Rüütel ja Taivo Põrk ja Vabaerakonnast lahkunud Georg Kirsberg. Pärast saatkonna ees peetud kõnesid liikus kolonn Vabaduse väljakul, kus sõna võtsid piketi korraldaja Urmas Espenberg, Riigikogu väliskomisjoni liige Henn Põlluaas, Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison ja EKRE fraktsiooni nõunik Anti Poolamets.

“Piketi eesmärk oli tähelepanu juhtimine ja seepärast polnud suurte masside kohalekutsumine eesmärk omaette. Kuigi keegi kohale tulnuid spetsiaalselt ei loendanud, siis pärastlõunal oli Wismari tänaval Suurbritannia saatkonna juures umbes 30-40 inimest,” ütles EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Espenberg sõnul oli piketi eesmärgiks avaldada toetust brittide otsusele Euroopa Liidust lahkuda. Saatkonnale anti üle ka pöördumine, mis oli adresseeritud kuninganna Elizabeth II-sele, Ühendkuningriigi parlamendile, kogu Briti rahvale, mille siinkohal täies pikkuses ära toome:

TOETUSAVALDUS

Tema majesteet Elizabeth II-le, Briti parlamendile, valitsusele, kogu briti rahvale!

Kogu briti rahvas on rääkinud ja oma valiku teinud. Me oleme rõõmsad, et briti rahvas valis vabaduse ja suveräänsuse tee!

Kuigi referendum oli tasavägine on siiski vaieldamatu fakt, et rahva enamus hääletas EL-st lahkumise poolt!

Viimase aja arengud Euroopa Liidu juhtkonnas näitavad, et neil napib vastutustunnet Euroopa tuleviku ees.

Aina rohkem tuleb ette liikmseriikide suveräänsuse eitamist, diktaati Brüsselist ja see näitab kahjuks, et EL on drastiliselt muutunud.

Liikmesriigid kannatavad suure hunniku eurodirektiivide ja massiivse bürokraatiamasina all.

Arvame, et just siin peituvad suures osas brittide 23.juunil EL-le öeldud ei põhjused.

Kuid elu eksisteerib ka väljaspool Euroopa Liitu. On olemas sellised edukad riigid nagu Norra ja Šveits, seega EL ja Euroopa pole automaatselt sünonüümid.

Me kõik oleme Euroopa rahvad ja kuulume nii või teisiti Euroopasse, mis on meie ühine kodu.

Me mõistame NATO kui üleeuroopalise kaitsekilbi vajalikkust, ma usume ühsituru vajalikkust, kuid meil on vaja teha koostööd ka teiste maailma turgudega väljaspool Euroopat.

Kuid me ei vaja ülitugevalt tsentraliseeritud keskvõimuga föderaalriiki pealinnaga Brüsselis

Euroopa Liidu tugevus ja rikkus peitub justnimelt tema rahvusriikide tugevuses ja kultuurilistes eripärades.

EKRE juhatuse nimel liikmed Henn Põlluaas, Jaak Madison, Anti Poolamets, Urmas Espenberg 

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused