Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvuskonservatiivid tervitavad uue koalitsiooni samme põllumajanduspoliitikas

18.11.2016
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on seisnud järjepidevalt põllumeeste ja maainimeste huvide eest ning teinud nii eelmisel kui sellel aastal aastal riigieelarvesse mitmeid parandusettepanekuid põllumajandustoetuste ja kriisiabi oluliseks suurendamiseks nii piimatootmises kui ka seakasvatuses.

“Rahvuskonservatiivide hinnangul on rõõmustav, et loodud valitsusliit on võtnud siin uue kursi ning taastab juba järgmisest aastast põllumajanduse üleminekutoetused ehk niinimetatud top-up’i ja lubab maksta välja täies ulatuses kriisiabi,” ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme Uutele Uudistele.

“Riiklikud üleminekutoetused põllumeestele ehk niinimetatud top-up saab taastatud ja juba järgmisel aastal. Maksame välja ka täies mahus kriisiabi põllumeestele,” ütles Keskerakonna esimees ja tõenäoline järgmine peaminister Jüri Ratas neljapäeval pressikonverentsil.

Järgmise aasta eelarvest eraldab uus koalitsioon 19,9 miljonit täiendavateks põllumajandustoetusteks. Aastal 2018 eraldatakse põllumajandustoetusteks täiendavalt 18,4 miljonit ja 2019. aastal täiendavalt 16,9 miljonit eurot.

2017. aastal suurendatakse põllumajanduse kriisiabi 0,5 miljoni euro võrra.

2017-2020 aastatel eraldatakse seakasvatajatele igal aastal täiendavalt 2 miljonit eurot tõuaretustoetusi.

BNS/UU

Seotud lugu

FOTO: 12. sept. 2016 meeleavaldus Eesti piimatootjate kaitseks