Rahvusraamatukogus toimub pühapäeval Tartu rahu sõlmimise 100. aastapäevale pühendatud konverents

Eesti,
©UU
Tartu rahu delegatsioon. Vasakult Ants Piip, kindralmajor Jaan Soots, rahusaatkonna esimees Jaan Poska, Julius Seljamaa, Mait Püüman.

Sel pühapäeval, 26. jaanuaril toimub Rahvusraamatukogus algusega kell 12 Tartu rahulepingu sõlmimise 100. aastapäevale pühendatud konverents, kus astuvad teiste seas üles Henn Põlluaas, Igor Gräžin, Jüri Adams ja Jüri Estam.

Konverentsi kava

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1. Rein Koch. Konverentsi avamine.
2. Aivar Oroperv (seto pillimees)
3. Aldo Kals. Raamat sajandilisest rahulepingust
4. Henn Põlluaas. Uus Eesti-Vene piirileping, kas ära andmine või äraandmine?
5. Jüri Adams. Piiriläbirääkimiste küsimus
6. Rein Einasto. Petseri maakond ja Eesti Ingerimaa kuuluvad põhiseaduslikult meile
7. Jüri Estam. Eesti välispoliitika peaks toetuma okupatsiooni alt väljatulemise normaalsele loogikale
8. Igor Gräzin. Venemaaga piirilepet sõlmides saame küll plangu Piusa metsadesse, aga kustutame piiri sõja ja rahu vahel
9. Petserimaalase kirjalik ettekanne
10. Ando Leps. President Lennart Meri ei tunnistanud 2. veebruari 1920. aasta Tartu rahulepingut

Konverentsil tutvustatakse ka ajaloolase Aldo Kalsi ja Henn Põlluaasa koostatud ja äsja trükist tulnud artiklitekogumikku “Sajand Tartu rahulepingust 1920-2020”. Kogumikus kirjutavad enam kui kolmkümmend Eesti tuntud ühiskonnategelast Tartu rahust, piirilepingust ja paljust muust, mis sellega seotud.

Sissepääs konverentsile on tasuta.

 

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused