Rahvusvaenulik valitsus tahab likvideerida rahvastikukriisiga tegeleva Riigikogu komisjoni

Eesti,
- Updated
Kaja Kallase valitsus näitab üles käpardlikku suhtumist koroonavastases võitluses.

Kuigi Eestis väheneb eestlaste osatähtsus rahvastikus ja põlisrahva sündivus ning kasvab migratsioonisurve, leiavad rahvusvaenulikud Reformi- ja Keskerakond, et rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni pole enam vaja.

Oravapartei saadik Mart Võrklaev andis esmaspäeval Eesti Reformierakonna ja Eesti Keskerakonna fraktsiooni nimel üle Riigikogu otsuse “Riigikogu otsuse “Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine”” muutmine, milles sisaldub ettepanek on lõpetada rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni tegevus ja tegeleda vastavate sisuteemadega edasi nii Riigikogus, eeskätt sotsiaalkomisjonis, ning Sotsiaalministeeriumis kui ka Sise-, Kultuuri- ja Välisministeeriumis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikogu otsus “Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni moodustamine” (4 OE) võeti vastu 30. mail 2019. Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni ülesanneteks on kujundada Eesti rahvastikupoliitikat, et tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade.

PortoRollo valitsuse võimule pääsedes alustati kohe rahvastikuküsimust arutavate institutsioonide lammutamist. 2021. aasta jaanuaris kaotati ka rahvastikuministri koht ja ametnikud viidi üle ministeeriumidesse.

Valitsus osutabki sellele, et rahvastikuküsimustega tegelevat sotsiaalkomisjon, samuti sotsiaal-, haridus-, välis- ja siseministeerium. “Seetõttu pole probleemkomisjoni olemasolu vajalik, mõistlik ega ka majanduslikult otstarbekas, kuna komisjoni töö nõuab lisaks märkimisväärseid lisakulutusi riigieelarvest. Olukorras, kus riigi eesmärgiks on avaliku sektori kulutuste kärpimine, on Riigikogu poolt kokkuhoiukohtade leidmine vajalik eeskuju,” väidab eelnõu.

Rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon on paraku ainus komisjon, mis tegeleb rahvastikukriisiga otseselt, nagu tegeles ka rahvastikuminister – Reformi- ja Keskerakonna valitsus aga tahab nende otsesd tööülesanded ära jaotada ametkondadele, kellel on endal tööpõld olemas ja kellele rahvastikukomisjoni ülesanded saavad lisatööks.

Nii hajutatakse ülioluline probleem ehk rahvastikukriis ja sellega tegelemine laiali, võetakse ametnikelt otsene vastutus ja sisuliselt pühitakse rahvastikukriisi mure vaiba alla. Lisaks tahab valitsus hakata kokku hoidma eesti rahva allesjäämist kindlustavatelt tegevustelt.

Brüsseli rahvusriikluse vastasust toetav Reformierakond ja mitte-eestlastest valijatele pugeda püüdev Keskerakond andsid järjekordse hoobi Põhiseaduse preambulis kehtestatud põhimõttele “mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused