Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus annab Eesti välispoliitikale kummalisi soovitusi kahe riigi osas

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Võtad sõbraks Merkeli ja Macroni, saad Putini kauba peale.

Üks uuring on taas andnud kummalisi tulemusi, mis annavad aimu teatud poliitilisest tellimusest.

BNS vahendab: “Euroopa Liidu (EL) liikmesriigid hindavad kõrgelt Eestit kui partnerit, kes seisab küll oma huvide eest ja pingutab otsuse saavutamise nimel, kuid arvestab ka ülejäänud 27 riigi arvamusega, tuvastas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) Eesti Välispoliitika Instituudi uuring „Eesti välispoliitika mõju ja kuvand Euroopa Liidus“, mis valmis koostöös Euroopa Välissuhete Nõukoguga”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uuringu kokkuvõttes toovad autorid välja nii üldised poliitikasoovitused kui ka täpsemalt ettepanekud julgeoleku- ja kaitsepoliitikas, idapartnerluses ning lõunapartnerluses ja arengukoostöös. Muu hulgas soovitavad nad pöörata erilist tähelepanu sidemete tugevdamisele Prantsusmaa ja Saksamaaga, panustada rohkem Venemaa-teemalisse oskusteadmisse, jätkata aktiivset idapartnerite toetamist ning sõnastada selgelt Eesti arengukoostöö eesmärgid ja tegevuskava.

Siinkohal soovivadki Uued Uudised teada – miks soovitavad uuringu autorid pöörata erilist tähelepanu just Prantsusmaale ja Saksamaale, mitte aga näiteks USA-le ja Poolale, kes on erinevalt Saksamaast Eestile sõjaliselt kasulikumad liitlased.

Saksamaa ja Prantsusmaa sooritavad praegu Eesti jaoks väga riskantseid poliitilisi manöövreid. Oma sisepoliitilistes ja majanduslikes probleemides rabelev Prantsusmaa veab Euroopa föderaliseerimist ning on suutnud Eesti oma Aafrika koloniaalsõtta tõmmata.

Saksamaa jällegi süvendab koostööd Eesti potentsiaalse vaenlase Kremliga, Berliin vastandus Eestile ja teistele Ida-Euroopa maadele gaasijuhtme Nord Stream 2 osas, tema sõjaline võimekus NATO-s on madal – miks peaks Eesti seda riiki eelistama?

Seda enam, et nii Prantsusmaa kui Saksamaa ajavad teiste EL-i maade osas majanduslikult protektsionistlikku poliitikat. Muuhulgas pole uued EL-i liikmesriigid siiani saavutanud võrdsust vanade liikmesriikidega põllumajandustoetuste osas.

Vähemalt praegu jääb arusaamatuks, mis põhjusel soovitatakse neid kahte EL-i suurriiki, kes vahetavad migratsiooniga oma rahvastikku välja, teistest rohkem eelistada.

Ehk selgitab tausta pisut see, et RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik on välja näidanud “murenoote”. „Eesti senist tugevat kuvandit varjutavad sisepoliitilised tõmbetuuled ja valitsusest tulevad vastuolulised signaalid,“ nentis ta.

One commentOn Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus annab Eesti välispoliitikale kummalisi soovitusi kahe riigi osas

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    Saksamaa ja Prantsusmaa jäoks oleme partnerid aga jänkide jäoks kari kaasajooksikutest pugejaid keda võib vajadusel silma pilgutamata üle parda saata.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused