Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahvusvaheline konverents ETNOFUTUR II toob Tallinnasse rahvusliku eneseteadvuse levitajad

20.02.2018
sinine-aratus-30-11-2016
© UU

Eesti Vabariigi suur juubel toob endaga kaasa mitmeid rahvuslaste üritusi, mille krooniks on mõistagi suur tõrvikurongkäik, kuid põnevat juhtub varemgi.

Reedel, 23. veebruaril, kui möödub 100 aastat Eesti Vabariigi väljakuulutamisest 1918. aastal Pärnus, toimub Tallinnas von Stackelberg Hotelis (Toompuiestee 23) EKRE noorteliikumise Sinine Äratus algatusel rahvusvaheline konverents ETNOFUTUR II. Konverentsil astuvad üles parempoolsed poliitikud ja ideoloogid mitmelt poolt Euroopast.

ETNOFUTUR toimub teist korda, kuna Sinise Äratuse korraldatav vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik on hakanud Eestisse tooma üha rohkem silmapaistvaid väliskülalisi.

Sel aastal on esinejate seas Ukraina Rahvuskorpuse (Azovi) välissekretär Olena Semenyaka, Põlissoomlaste aktivist Tuukka Kuru, rahvusvaheliselt tuntud Rootsi kirjastaja Daniel Friberg, Leedu Rahvuslaste ja Vabariiklaste Liidu üks juhte Tomas Skorupskis ning Briti rahvuslane ja sotsiaalmeediastaar Millennial Woes. Eestlastest astuvad konverentsil üles EKRE poliitikud ja ideoloogid Ruuben Kaalep, Martin Helme ning Remi Sebastian Kits.

“Et selline kõrge profiiliga konverents toimub Tallinnas, on suur samm kandmaks maailmakaardile Eesti parempoolset mõttelugu ja uut rahvuslikku ärkamist,” kinnitab Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep. “Kõik esinejad keskenduvad sellele, kuidas vastuseks praegusele Euroopa kriisile saab olla vaid etniline eneseteadvus. Maailmavaateliselt rõhutame me soomeugri ja balti vaimsest pärandist lähtuvat etnofuturistlikku suunda. Geopoliitiliselt käib jutt eelkõige Visegradi liidu laiendamise teel sündivast Intermariumi alliansist, mis oleks vastukaaluks nii Vene kui Lääne võõrmõjudele.”

Ajakava:

12:00 Tuukka Kuru (Põlissoomlased)
12:30 Martin Helme (EKRE)
13:10 Daniel Friberg (Arktos, Rootsi)
13:50 Remi Sebastian Kits (Sinine Äratus, EKRE)

14:30 kohvipaus

15:00 Tomas Skorupskis (Leedu Rahvuslaste ja Vabariiklaste Liit)
15:30 Millennial Woes (Suurbritannia)
16:10 Olena Semenyaka (Rahvuskorpus, Ukraina)
16:50 Ruuben Kaalep (Sinine Äratus, EKRE)