Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktori Sven Sakkovi seisukohtadest leiab palju ühist EKRE kaitsepoliitikaga

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov (keskel) leiab, et kaitsekulutusteks tuleks võtta riigilaenu.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov leiab Vikerraadio intervjuus, et Eesti peaks võtma riigikaitselaenu.

Mäletatavasti soovib EKRE oma valimisprogrammis küsida USA-lt sõjalist abi miljardi dollari ulatudes, toetudes sellele, et samas suuruses saavad seda ka Ameerika liitlased Keenia ja Egiptus, Kaitseuuringute Keskuse direktor pakub välja riigikaitselaenu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sarnaselt EKRE kaitseministrikandidaadi Leo Kunnasega toob Sakkov välja selle, et praeguse baasrahastusega ei saa Eesti kaitsejõud laiapinnalise kaitsevõimekuseni areneda ning lisaraha vajavad just keskmaa õhutõrje, soomusmanöövervõimekus ja rannakaitse, ning seejärel oma tankid.

“Riigikaitse praegune stabiilne rahastus on küll hea ja meie kahte protsenti SKT-st hinnatakse, aga üldnumber eurodes on NATO riikidest tagantpoolt neljas,” toob rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor välja. Samuti tuletab Sakkov meelde, et odav ja muidu antav relvastus on tegelikult petlik ahvatlus, sest lõppkokkuvõttes kujuneb see kalliks ja samas ebaefektiivseks.

Sakkovi jutust kumab välja sama, mis EKRE kandidaadi Leo Kunnase jutust – idapiiri taga on suur sõjaline oht ja mõjusaim on USA heidutus. Ta juhib tähelepanu ka sellele, et USA aitab neid, kes ise aktiivselt relvastuvad ja osa abistamise kulutusi enda kanda võtavad.

Sven Sakkov ei viita mõistagi ühelegi poliitilisele jõule, ei kiida kedagi ega tee kriitikat, kuid tema poolt ERR-i kodulehel kirjeldatu on suuresti EKRE programmilistes seisukohtades samuti kirjas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused