Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktori Sven Sakkovi seisukohtadest leiab palju ühist EKRE kaitsepoliitikaga

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov (keskel) leiab, et kaitsekulutusteks tuleks võtta riigilaenu.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov leiab Vikerraadio intervjuus, et Eesti peaks võtma riigikaitselaenu.

Mäletatavasti soovib EKRE oma valimisprogrammis küsida USA-lt sõjalist abi miljardi dollari ulatudes, toetudes sellele, et samas suuruses saavad seda ka Ameerika liitlased Keenia ja Egiptus, Kaitseuuringute Keskuse direktor pakub välja riigikaitselaenu.

Sarnaselt EKRE kaitseministrikandidaadi Leo Kunnasega toob Sakkov välja selle, et praeguse baasrahastusega ei saa Eesti kaitsejõud laiapinnalise kaitsevõimekuseni areneda ning lisaraha vajavad just keskmaa õhutõrje, soomusmanöövervõimekus ja rannakaitse, ning seejärel oma tankid.

“Riigikaitse praegune stabiilne rahastus on küll hea ja meie kahte protsenti SKT-st hinnatakse, aga üldnumber eurodes on NATO riikidest tagantpoolt neljas,” toob rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor välja. Samuti tuletab Sakkov meelde, et odav ja muidu antav relvastus on tegelikult petlik ahvatlus, sest lõppkokkuvõttes kujuneb see kalliks ja samas ebaefektiivseks.

Sakkovi jutust kumab välja sama, mis EKRE kandidaadi Leo Kunnase jutust – idapiiri taga on suur sõjaline oht ja mõjusaim on USA heidutus. Ta juhib tähelepanu ka sellele, et USA aitab neid, kes ise aktiivselt relvastuvad ja osa abistamise kulutusi enda kanda võtavad.

Sven Sakkov ei viita mõistagi ühelegi poliitilisele jõule, ei kiida kedagi ega tee kriitikat, kuid tema poolt ERR-i kodulehel kirjeldatu on suuresti EKRE programmilistes seisukohtades samuti kirjas.

Kommentaarid