Rail Balticu kahepäevane propagandaüritus algas selle vastaste meeleavaldusega

Samal ajal kui Swissotellis alustati kahepäevast Rail Balticu foorumit “Rail Baltica Global Forum 2018”, oli hulk inimesi kogunenud hotelli ette meelt avaldama.

Meeleavalduse sõnumiks oli tõdemus, et Rail Baltic on pettus, millega lüpstakse raha nii pikalt ja nii palju kui võimalik asjaga seotud isikute taskutesse, pärast seda aga tulgu või veeuputus.

Meeleavaldusel sõna võlunud majandusteaduste kandidaat Endel Oja tõi välja, et Rail Baltic ei saa kunagi tasuv olema ning tänu sellele jäävad väga paljud muud Eesti jaoks elutähtsad investeeringud tegemata.

Ühte meeleavaldusel osalejat tabas ootamatu terviserike ja ta kaotas teadvuse. Kohaletulnud kiirabi osutas inimesele abi ja ta lahkus meeleavalduselt siiski omal jalal.

Foorumi avamisel osales ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas isiklikult. Seni foorumit “Rail Baltica Global Forum 2018” jälginud kriitilised vaatlejad on välja toonud, et kõned meenutavad kunagisi nõukogude aegseid utoopilisi kõnesid, samas kui tegelikkus on sisuga karjuvad vastuolus.

Kommentaarid