Rail Baltic praegusel kujul pole ka rahva hulgas hinnatud: “Eks ta üks lurr ole!”

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Oleme ajahetkes, kus tänavad ja ühistransport on tühjad ja inimestele loeb kodu palju. Pilt on illustratiivne.

Kurikuulus Rail Baltic saab pidevalt hoope nii rahastamise, kaadri voolavuse kui ka üldise ebapopulaarsuse kaudu, sest projektis on liiga palju kahtlaseid momente.

Norstati uuringu järgi soovib 38 protsenti Eesti inimestest Rail Balticu ehitamist olemasolevaid trasse pidi, 22% toetab kavandatavat trassi ja 18% jätaks trassi üldse ehitamata. 22 protsenti küsitletutest ei oska sellest üldse midagi arvata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vastuseis Rail Balticule on kodanikuühenduste kaudu väga tugev olnud – mures ollakse nii looduse hävitamise pärast rajataval trassil kui ka kaheldava tasuvuse pärast, mida on tõestanud kasvõi Ernst&Youngi valearvestused, ning paljude silmis on kogu projekt vajalik teistele, mitte aga Eestile.

Lisaks on Euroopa Liit sidunud rahastamise karmide nõuetega, mis võib mistahes toppamise korral trassi rajamise rahata jätta; paljud trassile jäävad riigid peavad Rail Balticut teisejärguliseks; kahtlust äratab tippjuhtide pidev vahetumine operaatorfirmas ning tehniliste asjaolude kokkulangematus (Poolas oleks reisirongide kiirus märgatavalt madalam kui mujal seda planeeritakse).

Seega on RB projekt, millele pole küll massilist vastuseisu, kuid see on tugev; enamikku jätab see külmaks ja vaid paljud poliitikud on kuidagi üliagarad seda tingimusteta toetama. Või parafraseerides “Kevade” Tõnissoni: “Eks ta üks lurr ole!”

EKRE on projekti osas skeptiline ja on nõus trassi rajamisega juba olemasolevaid raudteid pidi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused