Rail Balticu vastu praegusel kujul andis allkirja 3194 inimest

Eesti,
- Updated

Viie päevaga digiallkirjastas 3194 inimest petitsiooni, et protestida kiirustatult, läbimõtlemata ja salastatud materjalidel põhineva Rail Balticu projekti allkirjastamise vastu, teatasid algatuse organisaatorid.

2491 allkirja anti Eestist ning 703 välismaalt. Kodanikeühenduste hinnangul on Eesti alla kirjutanud Århusi konventsioonile, mis näeb ette arutelud kodanikega keskkonda oluliselt mõjutavates küsimustes. Rail Balticu siduvaid lepinguid ei tohi sõlmida enne, kui kodanikud on saanud tutvuda Rail Balticu tasuvusanalüüside, mõjude analüüsi ning Euroopa Ühendamise rahastuga sõlmitud lepingutega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sedavõrd suure projektiga seotud dokumendid ei tohi olla salastatud,” lausus Avalikult Rail Balticust esindaja Tanel Ots.

Samuti leiavad kodanikuühendused, et enne lepingute allkirjastamist tuleb ära oodata kevadel valmiva tasuvusanalüüsi tulemused.

“Kuidas on võimalik, et me enne allkirjastame siduva lepingu ja seejärel hakkame analüüsima, kas lepingus lubatu on meile jõukohane?” küsib Tanel Ots. “Kutsume Balti riikide valitsusi avalikustama projektiga seotud dokumente ning tegema otsuseid kaalutletult. Eesti rahvas väärib parimat Rail Balticut. Kiirus ei saa olla ettekääne, parimat tulemust ei saavutata ebarealistlikult.”

Pöördumise algatasid kodanikuliikumine Avalikult Rail Balticust, Ökoriik Eesti, Läti maaomanike ühendus „Latvijas zeme, daba,tauta”,  Leedu Looduse Fond (Lithuanian Fund for Nature) ja Leedu Maaomanike Liit, Pasvalys esindus (Pasvalys branch of Lithuanian Landowners Union).

Pöördumine antakse teisipäeval võimudele üle, vastuvõtmise kellaaja ja koha osas on peaministri büroo lubanud teada anda kell 10, siis edastatakse info ka pressile.

BNS

FOTO: EKRE – kodanike meeleavaldus Rail Balticu kiirustatud ja salastatud läbiviimise vastu 26.01 Majandusministeeriumi ees

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused