Raimond Kaljulaid nimetas kolleegi Poola natsiks. Kus on presidendi vabandused?

Eesti,
- Updated
Raimond Kaljulaid

Eesti Vabariigi presidendi poolvend, tuntud kehkenpüks ja riigikogu liige sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid nimetab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikut riigikogu põhiseaduskomisjoni esimeest Anti Poolametsa Poola natsiks.

Ta teeb seda teadlikult ja korduvalt oma sotsiaalmeedia kontol põhiseaduskomisjoni tänast istungit kommenteerides ilmse eesmärgiga oma Poolametsa solvata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid hullem on see, et sisuliselt on tegu rahvusvahelise skandaaliga, sest oma sõnakasutusega seostab Eesti poliitik oma kolleegi meie liitlasriigiga negatiivses ja ajalooliselt delikaatses võtmes.

Ilmselt peaks meie peaminister, välisminister ja kaitseminister kõik ükshaaval ja üheskoos Poola vabariigi, meie NATO ja ELi liitlase, ees viivitamatult vabandama. Kindlasti peaks oma poolvenna käitumise teravalt hukka mõistma president. Kindlasti peaksid toimunut taunima Urmas Paet ja Toomas Hendrik Ilves.

Alles oli suur skandaal, kus poolakaid üritati natsikuritegudes vastutavaks teha ning Poola selles küsimuses väga jõuliselt ka reageeris.

“Putin väidab, et Teisele maailmasõjale sillutas teed lääneriikide kokkumäng Adolf Hitleriga. Putin on tsiteerinud arhiividokumente, mis tema kinnitusel näitavad, et Poola suursaadik Berliinis ülistas Hitleri plaane juutidest Euroopas vabanemiseks.” (Delfi, 30.12,2019)

“Poola süüdistamine teise maailmasõja vallapäästmises on vaid üks osa Venemaa suurest mälusõja plaanist. Kreml uusi ideoloogilisi liitlasi, kes oleksid talle teise maailmasõja alternatiivse versiooni loomisel toeks.” (Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Dmitri Teperik, EPL, 10.02.2020).

Sotside ja Reformierakonna näol tundub Kreml need leidnud olevat: RE soovib rahvahääletust Venemaaga ühinemiseks ja sotsid rõhutavad Poola seost natsismiga.

Raimond Kaljulaidi näol on tegemist sama poliitikuga, kes esitas ettepaneku küsida rahvahääletuse. kes kellega kepib.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused