Raimond Kaljulaid tõestas taas, et sotsidel on kommunistliku süsteemiga hingeline side 

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sotside tagataskus on tatsipaud hungveipingidele.

Sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid on välja astunud Hiina Rahvavabariigi kaitseks, mis tema ideoloogilist tausta arvestades polegi ootamatu.

Mõistagi on Eestile vaja häid suhteid Hiinaga ja teed selle suurriigi turule. Paraku pole Hiina riik, kelle puhul võiks heade suhete nimel silma igati kinni pigistada.

Hiinas on pärast viimast parteikongressi taas kommunistide roll ühiskonnas suurenenud. Riik ajab majanduses ekspansionistlikku poliitikat, kus uute turgude hõivamise nimel toetatakse riiklikult Hiina firmasid, laiemaks eesmärgiks on majanduslik ülemvõim maailmas. Hiina võtab enda kontrolli alla majandusi ja riike, eriti aktiivselt näiteks Aafrikas. Hiina pole demokraatlik riik, mida on näidanud tema tegevus Uiguurias, Tiibetis ja Hongkongis.

Raimond Kaljulaid arvab, et “valitsusel on vaja teha tööd selle nimel, et Eesti seisukohti selgitada ning põhjendada”, samas kui Hiina võtab endale õiguse vaidlustada meie välispoliitikat – on ju välisluureameti seisukohad hinnang ja hoiatus selle kohta, millised ohud meid rahvusvahelistes suhetes varitsevad. Hiina reageering sellele pole mitte selgitav, vaid agressiivselt nõudlik.

ERR kirjutas teisipäeval: “Hiina Rahvavabariigi suursaatkond Eestis tegi reedel avalduse, milles kritiseeris teravalt Eesti välisluureameti aastaraporti Hiinat puudutavat osa ja nõudis “valede väljenduste korrigeerimist”.” Nagu näha, pole Hiina vastus eriti viisakas ja diplomaatiline.

Dialoog Hiinaga peab jätkuma, aga mitte nii, nagu näeb seda Kaljulaid, kes esindab tüüpilist läänelikku mõtlemist, kus heade suhete nimel vaikitakse maha teatud riikide sigadused – nii teeb Lääne-Euroopa, eriti Saksamaa ja Prantsusmaa, suhetes Venemaaga.

Kaljulaidi tegeliku mõttelaadi leiab tema sõnadest: “Minu arvates on läänele märkimisväärselt suuremaks ohuks populistlikud valitsused, atlandiüleste suhete kriis ning kõik muu, mis ohustab lääne ühtsust.” Sots ei näe mingit ohtu kommunistliku Hiina tegevuses, küll aga ei meeldi talle “populistid” ehk siis konservatiivsed jõud Läänes, keda sellise nimega tähistada üritatakse.

Raimond Kaljulaid tõestas veelkord, et sotsidel on kommunistliku süsteemiga hingeline side ja ühiseks eesmärgiks on Internatsionaal ehk üleilmalisus marksistlikel alustel. Sama side tundub olevat ka reformierakondlasel Marko Mihkelsonil, kes kaitses samuti Hiina ekspansiivset tegutsemist.

Kommentaarid

3 commentsOn Raimond Kaljulaid tõestas taas, et sotsidel on kommunistliku süsteemiga hingeline side 

 • Avatar

  Erinevalt N Liidust reformis Hiina kommunistlik partei riigi sotsialismist turumajanduslikku kapitalismi, säilitades samas oma nime ja võimu. Nõnda on Hiina tänapäeval kapitalistlik riik kombinatsioonis autoritaarse valitsemismeetodiga. Revolutsioonilisest parteist on saanud võimupartei (parandus Konstitutsioonis). Eesmärgiks ühtsus, stabiilsus, keskklassi rahulolu.

 • Avatar

  Kaljulaid EI esinda “läänelikke” (mis iganes see ka on tänpäeval) aga bolsevistlikke seisukohti.
  Juba Lenin ütles, et kui “bolsevik” ei sobi siis võtame uue nime sotsialist ja ajame om asja edasi.
  Eesti vanasõna ju ütleb – ega nimi meest ei riku – ikka teod.

 • Avatar

  Ei ole mingit vahet kas ollakse hiina, ameerika, vene või eurokommunismi tuules – oma riigi ja rahvuse jaoks on ta REETUR. Ja seda on iga kommunist, kes end peidab täna sotsdemmide ja liberaalide nimetuse taha (nimetused mille kohalikud kommud endile võtsid juba siis kui neil oli taskus alles NLKP parteipilet!).

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused