Raimond Kaljulaidi hirmutusjutt meenutab oravapartei rünnakut nende endi vastu eelmiste valimiste eel

Eesti,
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht

Väga lihtne on väita, et Eestis on elu igati hea, kui võtta ette mingi ametlik statistika, olla truu parteiseltsimees ja elada oma paralleeluniversumis.

Nimelt väidab keskerakondlane ja Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid, et EKRE, Varro Vooglaid, Objektiiv ja Reformierakond üritavat näidata usalduskriisi olemasolu Eestis, mida aga polevat kuidagi olemas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üks teine Kaljulaid väitis ka aastavahetuskõnes, et “Meil läheb objektiivselt võttes järjest paremini” – samas kirjutab 2. jaanuari Äripäev “Eestlaste majanduslik ebavõrdsus kasvab, pensionäridel ja üksikvanematel läheb teistest kehvemini”. Üks aastalõpuuudis rääkis ka üle mõistuse tõusnud elektrihinnast.

Kui Kaljulaid soovib kedagi veenda, et usalduskriisi pole, siis ei tohiks selle tõestamiseks kasutada sõnu: “Meil on tugeva usaldusnivooga peaminister ja valitsus, kes väga hästi saavad aru, et nende roll on ühiskonnas stabiilsuse ja rahu hoidmine ning lahenduste otsimine tegelikele probleemidele. Hoidkem siis seda valitsust ja toetame sellesse kuuluvaid jõude ka valimistel.”

Ehk siis ütleb Kaljulaid oma loo lõpusõnades välja, et tegu on Keskerakonna valimispropagandaga ja kui isegi kogu tema juttu uskuda, siis tuleb ikkagi arvestada, et see on ainult KE seisukoht ja kindlasti tuleks ka teiste poliitiliste jõudude arvamused ja pakkumised üle vaadata.

Kogu Kaljulaidi jutt on vägagi pinnapealne – ta teatab, et 86% inimestest usaldab politseid ja piirivalvet, ning viib kohe jutu sellele, nagu tähendaks selline usaldusprotsent kohe, et piirid on hästi kaitstud ja sõjaväestatud piirivalvet pole vaja.

Kulla Keski-politruk, kui inimesed teatavad, et nad usaldavad piirivalvet, siis tähendab see otsesõnu seda, et nad usaldavad neid mehi, kes sõidavad ATV või maasturiga piiril ja annavad kõik, et piiririkkujad sellest üle ei tuleks. Kui nad usaldavad politseid, siis usuvad nad, et häirekeskusesse helistades on varsti patrull sündmuskohal!

Aga see ei tähenda vähimalgi määral, et inimesed usuksid, nagu oleks praegune piirivalve võimeline peatama “roheliste mehikeste” või sadade migrantide sissetungi, mille tagaks sõjaväestatud piirivalve. See ei tähenda, et inimesed peaksid õigeks kõiki neid valearvestusi, sealhulgas rahalisi, piiri ehitamisel, selle valmimist alles 2026. aastaks, isikkoosseisu nappust, ning seda, et paljud piiririkkujad tabati tänavu suvel Eesti territooriumil ja kohalike elanike teadete peale!

Usaldus Euroopa Liidu ja NATO vastu on kahtlemata kasvanud, kuid taas – see ei tähenda sõnasõnalist fakti ülevõtmist. Inimesed saavad lihtsalt aru, et pärast Krimmi ja Ida-Ukrainat on meil turvalisem nende kahe koosseisus, aga see ei tähenda, et meie inimesed toetaks Merkeli, Junckeri ja Macroni soove, et rahvusriigid kaoks ja et Euroopa tervitaks Aafrikat ning rändepakti! EL-i toetab ka EKRE, kuid ainult rahvusriikide liiduna, mitte föderatsioonina, NATO aga on ka rahvuskonservatiivide jaoks tähtsaim julgeolekugarantii oma kaitsevõime kõrval!

Kaljulaid väidab, et sisserände reguleerimine läheb korda vaid 12% inimestele, heaolu parandamine aga 67% inimestele, ning teeb sellest järelduse, et rändepakt polevat mingi päevateema – see on ehtne politikaani jutt! Mistahes uuringus, kus aetakse kõik teemad üksteise otsa hunnikusse, on inimestel alati esikohal täis kõht ja soe tuba, pommivööd meisterdav migrant on mingi kauge ja abstraktne nähtus – see ei tähenda, et turvaline tulevik oleks tähtsusetu. Kahjuks selgub sellest rääkimisest hoidumine praegu suuri probleeme juba ülehomme!

Mõistagi toob keski Kaljulaid mängu ässitamise, hirmutamise, populismi ja muud asjad, mis on sisuliselt samasugune hirmutamine Keskerakonna poolt – kui te meid ei vali, järgneb hukatus. See on nii läbinähtav propaganda – Keskerakonnal tasuks meenutada vaid eelmisi Riigikogu valimisi, kus Reformierakond võttis vahetult enne valimisurnide juurde minekut just nende endi suhtes ette sama taktika – valides KE, valite Putini – ja edetabeleid juhtinud keskid pidid leppima kesisema tulemusega.

Kaljulaidi propagandistliku üllitise teebki kõige nõrgemaks see Savisaare ajast erakonnale külge jäänud “isakese” ülistamise stiilis enesekiitmine – mitte keegi teine ei tee midagi head, ainult meie, võimas ja revolutsiooniline Keskerakond, viime teid uhkelt paremasse ellu! Miks siis meenuvad KE valitsemisest Tallinnas ainult korruptsiooniskandaalid?

Muidugi kumab kogu Raimond Kaljulaidi jutust välja üks hirm, mis väljendub faktis, et kogu tema loos on pärast mehe enda nime esimene sõna, õigemini nimelühend EKRE… Usalduskriisi aga leiab kasvõi Riigikogu opositsiooni seas arutlusel olnud kavast lõpetada Jüri Ratasele küsimuste esitamine valitsuse infotunnis, sest ebaviisakas, isiklikult ründav, vassiv ja teemadest kõrvale kalduv peaminister on poliitilise kultuuri olematuks muutnud!

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused