Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rain Epler: “Peame lõpetama oma põlevkivitööstuse vaenamise”

12.11.2023
Rain Epler
© UU

Eesti läheb talvele vastu vaid ühe gaasitoruga, nii et kui sellega peaks midagi juhtuma, tuleks ilmselt välja kuulutada eriolukord. Postimehe rubriik „Mõttekoda“ küsis, mida teha, et paraneks Eesti gaasi varustuskindlus?

Rain Epler, riigikogu majanduskomisjoni liige (EKRE): „Kuna põhjapoolne gaasitoru selle talve jooksul korda ei saa ja Paldiskis „käppa“ ei ole, on vaja koostöös lätlastega üle vaadata ja tugevdada turvameetmeid, et minimeerida lõunapoolse gaasitoru võimalike rikete, vandalismiaktide või õnnetuste oht.

Keskpikas perspektiivis on oluline, et me räägiksime mitte ainult gaasi, vaid energia varustuskindlusest avatult ja Eesti oludest lähtuvalt ning teeksime kiiresti olulisi otsuseid. Peame lõpetama oma põlevkivitööstuse vaenamise nii praeguse võimuliidu liikmete retoorika kui ka plaanitud maksutõusude ja seadusemuudatustega. Riik peaks oma suhtumist ja otsuseid selgelt muutma, et tagada ettevõtjatele kindlus tulevikku suunatud investeeringute tegemiseks. Kui allesjäänud gaasitoruga peaks midagi juhtuma, siis on nii põlevkivielekter kui ka põlevkiviõli meie jaoks elulise tähtsusega.

Energia varustuskindluse tagamiseks pikas perspektiivis tuleb meil võimalikult kiiresti otsustada, millised saavad olema Eesti juhitavad baasvõimsused ja energiaallikad laiemalt. Me ei tohiks siin kõrvale vaadata ei põlevkivist ega puidust. Tõsiselt tuleks suhtuda tuumajaama rajamise plaanidesse. Seni kuni juhitavate baasvõimsuste osas plaani ja reaalselt käivitatud tegevusi ei ole, ei maksa loosunglike taastuvenergia eesmärkide seadmisele ja vastavate arenduste kiirendamisele liialt energiat kuulutada.“