Rakvere kunstirahvas sätib end varakult homolainele ja kutsub teisigi kampa

Eesti,
- Updated

Saime äsja Rakverest vihje kuidas oktoobris plaanitavat homofesti Prantsuse Instituudi rahadega juba praegu soojaks aetakse.

Nimelt jagab Rakvere Galerii järgmise sisuga reklaami, mille täies mahus ära toome:

Kunstirahvas, ahoi!

Kuigi vikerkaarevärvides LGBTI festival tuleb alles oktoobris, algab väärtfilmide näitamine juba nüüd – E 24. aprillil Art Hotelli hoovimajas. Esimene pääsuke jõuab meieni Prantsuse Instituudist ja on festivali avapauguks tõeline saavutus: “Armastuslaulud” on olnud Cannes´i filmifestivali ja PÖFFI ametlikus programmis, seekord siis Rakveres!

Teet ja Keio kui festivali korraldajad tervitavad Rakvere kevadet ja linnavolikogu ning alustavad uue ettevõtmisega. Soovime galerii poolt neid toetada ning kutsume kunstnikke oma osavõtuga seda välja näitama. Maailm peab hakkama ka Rakveres muutuma sallivamaks 🙂

See lustlikult veider film tuleb ühelt Prantsuse kino kõige huvitavamalt noorelt tegijalt. Jacques Demy “Cherbourgi vihmavarje” parafraseerides on Christophe Honoré loonud lihtsa ja armsa muusikali armastusest ja kaotusest tänapäeva Pariisis.

Esialgu tundub ARMASTUSLAULUD peaaegu camp, kuuekümnendate sekskomöödia, kui

naljakas, peenutsev Ismail elab koos oma kauaaegse kallima Julie (Ludivine Sagnier) ja nende trio hiljuti tekkinud kolmanda liikme, põhiliselt lesbilise Alice’iga kaugelt liiga uhkes korteris. Aga noor ja mitmenurkne armastus muutub tragöödiaks, kui Julie sureb Pariisi tänaval südamepuudulikkusse. Leinast murtud Ismail läheb jonnakast Alice’is lahku ning tõrjub Julie õe lähenemiskatsed. Sündmuste kummalise pöörde järel leiab Isma?l, et teda jälitab Erwann, entusiastlik noor bretooni tudeng, keda muretu sarmiga mängib Grégoire Leprince-Ringuet. Kahe mehe vahel tekib Ismaili suureks üllatuseks magusalt romantiline ja seksikas side. Erwanni jõuliselt väljendatud armutunne sunnib Ismaili mõistma, et armastus on tema jaoks siiski veel võimalik – kui mitte Erwanniga, siis mõne teise, tõeliseks tundeks võimelise inimolendiga.

Sissejuhatus on küll apetiitne, nii et toetusraha taskusse (film ise on tasuta, aga annetused on teretulnud) ja kohtume esmaspäeval!

Teie Rakvere Galerii

UU

Kommentaarid

One commentOn Rakvere kunstirahvas sätib end varakult homolainele ja kutsub teisigi kampa

  • Avatar
    Georg Liiva

    Kordan veel, et ei ole juhuseid siin Ilmas.
    Kes korra Jumalast taganeb, seda nahutab saatan mõnuga.
    Kuigi Jumal annab vihjeid igal moel, et kurjusest välja tulla, siis ometi laseb Ta protsessil lõpuni minna, sest poole peale jättes hakaksid inimesed kahtlema – kes on ikkagi kõigi asjade taga.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused