Rakveres läks mees tööle Vene dessantväelase vormis, politsei pidas ta kinni

Eesti,
- Updated
K-Rauta pood

K-Rauta Rakvere kaupluse töötaja otsustas tööle minna Vene dessantväelase vormiriietusega. Valitud rõivaid ei saanud ta aga pikalt kanda, sest õige pea saabusid politseinikud, kes ta arreteerisid, kirjutab Äripäeva portaal Lääne-Virumaa Uudised.

Arreteeritud mees töötas Rakvere K-Rauta kaubahoovis kauba väljastajana.

“Kui sõda algas, oli tal olnud puhkeruumis mingi vaidlus. Ta oli venemeelne, aga kui ta aju on pestud, polegi midagi teha,” tõdes Rakvere K-Rauta töötaja, kelle hinnangul on „päevakangelane“ muidu igati viisakas poiss, kes käitub hästi, kannab kingi, mantlit ja hoolitseb enda eest.

BNS kirjutas, et mees, kes teisipäeval nõnda tööle tuli, oli 35-aastane Leonid Rjabtšikov. Ta käib K-rauta Rakveres tööl rongiga Narvast.

Leonid Rjabtšikov tähistas teisipäeval ehk 2. augustil enda sõnul dessantväelaste päeva. “Läksin tööle dessantväelase mütsi ja triibulise särgiga. Ma ei teadnud, et Eesti seaduse järgi ei tohi mütsi kokardil olla sirpi ja vasarat.”

Rjabtšikovile esitati karistusseadustiku paragrahvi 151 alusel süüdistus sotsiaalse vaenu õhutamises. Tegevuse eest, millega avalikult on kutsutud üles vihkamisele või vägivallale seoses rahvuse, rassi, nahavärvi, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste veendumuste, varalise või sotsiaalse seisundiga – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused