Rammusast toiduahelast ilma jäänud ja võlgades Reformierakond peab õppima sente lugema

Eesti,
RE kruus Kaja Kallase pildiga
©Erik Prozes/Postimees
RE kruus Kaja Kallase pildiga

17 aastat erinevaid valitsusi juhtinud või neis kaasa löönud Reformierakond peab ilmselt ettevõtjatest suurannetajate selgu vahtima ja sente näppude vahel veeretama, sest nende majandusandmed kõnelevad “lahjade lehmade aastatest”.

ERR-i uudisteportaali käsutuses olevast Reformierakonna mullusest majandusaasta aruandest selgub, et Reformierakonna 2017. aasta omakapitali miinus oli 737 890 eurot ja aruandeaasta tulemi miinus 1 019 286 eurot, kusjuures aasta varem oldi 688 362 euroga plussis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaja Kallas ütles Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et nii suurtes võlgades kui praegu, pole Reformierakond kunagi olnud. Samal ajal vajab erakond raha järgmiseks valimiskampaaniaks, sest 2019. aastal toimuvad nii Riigikogu kui Euroopa Parlamendi valimised, kõrge positsioon viie rikkaima riigi seas aga on saavutamata ja jõukust lihtsalt pole.

Ilmselt on ka oravaparteilased ise pidanud püksirihma pingutama. Kaja Kallas kutsus üldkogul erakonnakaaslasi annetama raskes majanduslikus seisus partei heaks. Ligi 600 reformierakondlast loovutasid seepeale kokku 2120 eurot, teatab Delfi.

Eesti poliitmaastiku esimeseks lumehelbekekseks ristitud Kaja Kallas kutsus oma kõnes looma tarka ja isemajandavat riiki, väites, et praegu sõltub Eesti liiga palju euroabist ja teistest toetustest. Ilmselt on ka Reformierakond ise liiga palju sõltunud mujalt kilekottidega kätte toodud rahadest.

“Kuivõrd järjest mugavam on teistest sõltuda, siis tundub mulle, et ettevõtlikud inimesed ja ettevõtted ei ole Eestis piisavalt hinnatud,” rääkis Kaja Kallas oma kõnes. Ju siis ei hinnatud neid inimesi juba Reformierakonna võimu ajal, sest pärast nende opositsiooni kolimist ja toiduahela katkemist on RE-l raskusi annetuste saamisega. Mullu olid eraisikute annetused siiski 386 145 eurot.

“Ootamatult kõige vähem kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi Reformierakond – vaid 865 eurot, seda kokku 20 annetaja peale. Suurim annetaja oli Arvi Vask 100 euroga. Varem on Reformierakond olnud alati suurimate annetuste saajate seas,” kirjutab Äripäev. Jutt on 2018. aasta esimesest kolmest kuust. Suurima riigitoetuse esimeses kvartalis sai samas Reformierakond – 401 955 eurot.

Miinuses oli erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni andmetel ka Sotsiaaldemokraatlik erakond (miinus ligi 109 000) ja Rohelised (miinus ligi 24 000 eurot). Vabaerakond oli plussis ligi 508 000, Keskerakond 332 000, IRL 286 000 ja EKRE 154 000 euroga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused