Rändepakt juba ründab: omavalitsusi kutsutakse üles sisserändajaid integreerima

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Euroopa Liit soovib näha just sellist pilti.

EL Regioonide Komitee saatis linnadele-valdadele kirja, teatades, et komitee on loomas võrgustikku „Linnad ja piirkonnad sisserändajate integratsiooni eest“, millega kutsutakse liituma ka Eesti omavalitsusi – see kiri on juba nendeni jõudnud.

Uued Uudised” avaldavad selle kirja teksti, et näidata, mida meilt soovitakse-nõutakse. Ilmselgelt on käima läinud rändepakti töösse lülitamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Teema: Euroopa Regioonide Komitee „Linnad ja piirkonnad sisserändajate integratsiooni eest“

Sisserändajate integreerimine on üks Euroopa Regioonide Komitee prioriteete. Komitee on püüdnud suurendada oma jõupingutusi selles valdkonnas ning teeb sellega seoses ettepaneku käivitada algatus, loomaks võrgustiku „Linnad ja piirkonnad sisserändajate integratsiooni eest“.

See võrgustik annab piirkondlikele ja kohalikele valitud esindajatele võimaluse koguneda poliitilisse foorumisse, et töötada välja ja edendada ettepanekuid ELi poliitika ja rahastamise kohta rändajate integreerimiseks ning teabe ja parimate tavade vahetamiseks.

See komitee algatus rakendatakse ellu partnerluses Euroopa Komisjoni ning terve rea Euroopa ühendustega: Eurocities, CEMR, CPMR and AER. Euroopa Regioonide Komitee sooviks kaasata ka Teie ühendust selle võrgustiku loomisse, et tagada võrgustikule kohalik lähenemisviis ja riikide eripäradega arvestamine. Me teame, et Teie ühendus on juba teinud mitmeid algatusi, et ühendada linnu ning kohalikke ja piirkondlikke omavalitsusi rändajate integratsiooni probleemiga tegelemiseks, nüüd teeme Teile ettepaneku ühendada neid Euroopa tasandil.

Oleme Teile tänulikud, kui levitate seda osalemiskutset oma linnade ning kohalike ja piirkondlike omavalitsuste seas, ärgitades neid ühinema Euroopa võrgustikuga „Linnad ja piirkonnad sisserändajate integratsiooni eest“. Võrgustikuga ühinemisest huvitatud linnad ja kohalikud omavalitsused saavad väljendada oma huvi, vastates järgmisele väikesele küsimustikule ( https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/IntegrationInitiative). Küsimustik on kättesaadav kõigis ELi keeltes.”

Lugupidamisega Karl-Heinz Lambertz, Euroopa Regioonide Komitee president

Alljärgnevalt näeb ka ajakava rändepakti elluviimisel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused