Rändesurve kasvab: ebaseaduslikult rändelt tabatute arv on kahe aastaga kahekordistunud

Narva piiripunktis üritasid üle tulla paljud nn jalgpalliviisaga Venemaal viibijad.

Politsei tabas mullu ebaseaduslikult rändelt üle tuhande välismaalase, kusjuures see arv on kahe aastaga kahekordistunud.

Mullu jäid ebaseaduslikul rändel Eestisse vahele 1110 inimest, kellest 732 riiki sisenemine õnnestus politsei- ja piirivalveameti (PPA) töötajatel tõkestada juba piiripunktis, 45 tabati ebaseaduslikul piiriületusel ning 333 jäid vahele juba riiki sisenenuna, vahendab BNS.

2017. aastal jäid illegaalsel rändel Eestisse ametnikele vahele 928 isikut, neist 414 piiripunktis, 35 ebaseaduslikul piiriületusel ning 479 riigisiseselt. 2016. aastal oli aga ebaseaduslikult rändelt tabatuid 527, mis tähendab, et kahe aastaga on nende arv kahekordistunud, selgub PPA äsja avaldatud statistikast.

Piiripunktis riiki sisenemisel tuvastatud illegaalide hulgas annavad tooni ukrainlased, keda mullu ei lastud Eestisse 345. Järgnesid 72 Venemaa ja 56 Moldova kodanikku. Ebaseaduslikul piiriületusel on aga esirinnas Bangladeshi kodanikud, keda mullu tabati 16. Järgnesid Venemaa ja Egiptus seitsme kodanikuga.

Juba riiki sisenenuna tabasid ametnikud ebaseaduslikult rändelt 221 Ukraina kodanikku, järgnesid Venemaa ja Moldova, vastavalt 34 ja 30.

Möödunud aastal Venemaal toimunud jalgpalli MM-ile pääsesid vutifännid niinimetatud fänniviisadega ning paljud neist, eriti Aafrikast pärit tegelased üritasid pärast mänge selle alusel Euroopa Liitu edasi pääseda, survestades Soome, Poola ja Balti riikide piiripunkte. Aasta lõpus arvati Venemaa olevat veel umbes kümme tuhat “jalgpallihuvilist”, kelle viisa lõppes ja kelle tegelik eesmärk ongi Venemaalt Läände ronida, mitte koju tagasi minna.

Kommentaarid