Rapla valda asub juhtima EKRE, Reformierakonna ja valimisliidu Sidus Rapla koalitsioon

Eesti,
- Updated
©UU
Rene Kokk

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE), Eesti Reformierakond ja Valimisliit Sidus Rapla sõlmivad täna koalitsioonilepingu, mis paneb paika suunad ja eesmärgid Rapla valla juhtimiseks järgmisel neljal aastal.

 

Koalitsioonileping allkirjastatakse täna kell 17 Rapla Kultuurikeskuses.

Koalitsioon peab oluliseks, et lapsed saavad koolidest parima hariduse, eestimeelse kasvatuse, eluterved ja traditsioone austavad väärtushoiakud. Samuti peetakse tähtsaks Rapla vallavalitsuse ja ettevõtjate koostööd uute töökohtade loomisel läbi ettevõtlusvaldkonna eesmärgistatud arendamise.

Koalitsioonile on oluline Rapla valla kõikide piirkondade tasakaalustatud areng, ütles EKRE esindaja Rene Kokk.

„Toetame kodulähedaste lasteaiarühmade ja koolide säilimist ning vajadusel loome uusi lasteaiakohti. Toetame valla iga piirkonna identiteedi ja kultuuripärandi hoidmist. Oluline on viia ellu plaan rajada koostöös erasektoriga Raplasse vee- ja saunakeskus, et tagada lastele ujumise algõpe, elanikele lõõgastumisvõimalused ja vanemaealistele tervise taastamiseks sobivad tingimused. Töötame koos selle nimel, et parandada meditsiini- ja teiste teenuste kättesaadavust,“ ütles Kokk.

Eesti Reformierakonna esindaja Kalle Toometi sõnul usub Eesti Reformierakond, et Rapla vallal on eeldusi ja võimekust luua oma tänaste ja tulevaste kodanike ootustele vastav parem elukeskkond.

„Pöörame rohkem tähelepanu avaliku ruumi planeerimisele ning korrashoiule. Uuendame sportimisvõimalusi ja leiame võimaluse Raplasse koerte jalutus ja harjutusväljaku rajamiseks. Anname endast parima, et Rapla linn saaks nelja aasta jooksul kauaoodatud veekeskuse. Tegutseme sihikindlalt selle nimel, et Rapla vald oleks parim koht kus elada ja töötada,” ütles Toomet.

Valimisliidu Sidus Rapla esindaja Margus Jaanson osutab, et valimisliidu Sidus Rapla üleskutse on “15000 vallaelanikku aastaks 2030!”.

„See on piisavalt suur eesmärk, mis paneb meile suure vastutuse. Meie eesmärgid ei ole ühe valimisperioodi püstitused, vaid pikaajalised vaated Rapla valla terviklikust arengust järgneval kümnendil. Alustuseks peame muutma organisatsioonikultuuri Rapla vallavalitsuses ja rakendama tänapäevaseid juhtimis- ja kommunikatsioonimeetodeid, et omavalitsuse poolt pakutavate teenuste tase oleks kõrge ja kodanikud rahul. Samas ootame me vallakodanikelt suuremat pühendumist vallaelu korraldamisse ja arendamisse, et otsese suhtluse kaudu taastuks usaldus kohaliku võimu ja kodanike vahel,“ ütles Jaanson.

Vastavalt koalitsioonilepingule nimetab vallavanema ja volikogu aseesimehe ametisse Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ning volikogu esimehe Reformierakond.

EKRE sai Rapla vallas 30.4%, Eesti Reformierakond 19.3% ja valimisliit Sidus Rapla 11.2% häältest.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused