Rapla volikogu esimeheks valiti Maanteeameti büroo allesjäämise eest võidelnud EKRE-lane

Eesti,
- Updated
Keskkonnaminister Rene Kokk
©UU
Keskkonnaminister Rene Kokk.

26. oktoobril toimus Rapla kultuurikeskuses Rapla uue vallavolikogu esimene istung. Rapla vallavolikogu esimeheks valiti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liige, Kuusiku haagisekeskuse juht ja omanik Rene Kokk, kes kogus kohalikel valimistel 219 häält. 25 kohalolijast lasid hääletamissedeli kasti 24, neist 16 toetasid Kokka, kaheksa sedelit olid kehtetud.

Volikogu aseesimehe kandidaatideks seati valimistel 62 valija usalduse võitnud Tarmo Lukk (IRL) ja 175 häält kogunud Kalle Toomet (REF). Vallavolinikud valisid volikogu aseesimeheks salajasel hääletusel 15 häält saanud Tarmo Luku.

EKRE Rapla osakonna esimees Rene Kokk sai laiematele massidele tuntuks mullu suvel, kui oli üks neist inimestest, tänu kellele pandi läinud suvel suletud Maanteeameti Rapla teenindusbüroo taas tööle. Konservatiivide Vaba Sõna küsis selle aasta alguses Kokalt, mida ta protsessist õppis.

“Rumalatele ja kahjulikele otsustele tuleb ühiselt vastu astuda. Maanteeameti büroodega seoses nägime, et kui ühise eesmärgi ja sihiga inimesed koonduvad, siis on see tugev jõud ja võimalik on muuta ka juba langetatud otsuseid. Protsessi käigus asutati ka mittetulundusühing Avalikult Riigireformist, mille kaudu on plaanis juhtida ka tulevikus tähelepanu muudele riigireformiga seonduvatele kitsaskohtadele. Ühtlasi teen valitsusele ettepaneku täiendada riigiasutuste Tallinnast välja kolimise plaani ideega viia Maanteeamet tervikuna Rapla linna. Raplas on olemas värskelt renoveeritud riigimaja, mis selleks kenasti sobiks. Inimestele, kes elavad piirkondades, kus protesteeriti Maanteeameti teenuste sulgemise vastu, soovitas üks ametnik, et tulgu elanikud mugavustsoonist välja ja hakaku suuremates linnades vajalike teenuste järel käima. Ütleksin siinkohal vastu: „Maanteeamet, tule mugavustsoonist välja!“” rääkis Kokk.

Viimases päevakorrapunktis kuulas volikogu ära Juuru, Kaiu, Raikküla ja Rapla vallavanemate poolt esitatud valitsuste tagasiastumispalved ja palus neil jätkata uue vallavalitsuse ametisse kinnitamiseni. Järgmine vallavolikogu istung toimub 6. novembril Rapla kultuurikeskuses ja siis on päevakorras vallavanema valimine.

Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal läks kohalikel valimistel Rapla vallas tervikuna hästi. Peale Koka pääsesid volikokku veel neli EKRE nimekirjas kandideerinut.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused