Raport Eesti läänestumise kohta on EKRE osas tendentslik ja ebaõiglane

Eesti,
- Updated
Meri
©UU
Meri

Eestis kartellierakondade poolt algatatud EKRE-vastane hüsteeria on viinud selleni, et nende valedele tuginedes tehtud analüüsid näitavad Eestit tegelikkusest halvemas valguses.

Eesti on Nõukogu Liidu alt pääsenud riikidest kõige läänestunum, selgub BNS-i ja Postimehe vahendusel Ameerika Ühendriikides tegutseva poliitiliste ja diplomaatiliste lahenduste strateegilise keskuse StrategEast uuringust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seejuures toodakse raportis negatiivsete faktoritena välja, et Eesti 101-liikmelises Riigikogus on kaks erakonda, mis on väljendanud oma kriitilist suhtumist Euroopa Liitu ja NATO-sse.

StrategEast viitab ka Konservatiivse Rahvaerakonna esimehele Mart Helmele, kes on väljendanud euroskeptilisi vaateid ja kutsunud üles Euroopa Liidust välja astuma.

Tegu on lausvalega, mis on alguse saanud just hüsteerikute vassimisest. EKRE on sajaprotsendiliselt NATO liikmelisuse poolt, samuti ka Euroopa Liidu toetaja, kuid seda vaid juhul, kui see pole föderatsioon, vaid võrdõiguslike riikide liit, milles liikmed säilitavad suveräänsuse ega ole Brüsseli struktuuride poolt ähvardatavad ja karistatavad.

Edaspidi läänestumist hinnates ei tohiks selliste raportite aluseks kindlasti olla suhtumine immigratsiooni ega niinimetatud uuseuroopalikud väärtused nagu sooneutraalsus ja geiõigused.

Just immigratsioon on see, mis toob Lääne väärtusruumi sinna sobimatud islamitavad, eriti naiste alandatud olukorra ning enese- ja teiste hävitamisel põhineva vägivallakultuse – need rändega kaasnenud negatiivsed nähud just ongi läänestumisele täiesti vastukäivad faktorid. Nii on Soome, Rootsi, Saksamaa ja mitmed teised Lääne-Euroopa riigid just loobunud tõelistest Lääne väärtustest, lubades islamil ja Aafrikal seal juurduda, mistõttu suured paralleelühiskonnad elavad väljaspool läänelikku väärtusruumi.

Ka homoseksualismi ja sooneutraalsuse ülistamine ei käi Lääne väärtuste juurde, sest need on taas niinimetatud uusväärtused, mis on siinses väärtusruumis esiplaanil olnud vaid loetud aastakümned – tegelik Euroopa väärtus seisneb ühe naise ja ühe mehe suhtel põhineval perekonnal. Vananevas Euroopas ei saa toetada ka sündivuse piiramist – see on Kolmanda maailma probleem. Kahjuks käsitletakse läänelike väärtuste nimel all üha enam mujal maailmast toodud või vähemuste poolt peale surutud seisukohti.

Organisatsioon analüüsis Nõukogude Liidu 14 endise liiduvabariigi arengut pärast Nõukogude Liidu lagunemist viies kategoorias: poliitika, majandus, õigusruum, keel ja kultuur ning elustiil, kirjutab Postimees.

StrategEast jõudis oma analüüsis järeldusele, et Nõukogude Liidust pääsenud riikidest on kõige läänestunum Eesti. Teisel kohal on Leedu, kolmandal Läti, neljandal Gruusia ja viiendal kohal Moldova.

Nii poliitilise kui ka õigusliku läänestumise kategoorias sai Eesti 25 võimalikust punktist 23. StrategEast kirjutab Eesti kohta, et valimised on vabad ja ausad ning inimeste poliitilised ja kodanikuõigused on au sees. Põhjusena, miks Eesti ei saanud poliitilise läänestumise kategoorias maksimumpunkte, toob StrategEast esile, et NSV Liidu lagunemise järel on Eestis endiselt kümneid tuhandeid kodakondsuseta inimesi, kes ei saa osaleda parlamendivalimistel.

Ka märgitakse raportis ära mullu kevadel puhkenud skandaal, kui keskerakondlane Mihhail Korb pärast kriitilist avaldust NATO suhtes riigihalduse ministri kohalt tagasi astus. Mainitakse ka seda, et Keskerakond on ainus erakond Eestis, kes on kirjutanud alla koostöölepingu Kremli võimuparteiga Ühtne Venemaa.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused