Ratas kohtu all olevale Savisaarele esinumbri koha pakkumisest: kõik liikmed saavad kandideerida

Eesti,
- Updated

Valitsuse 13. juuli pressikonverentsil tundsid ajakirjanikud intensiivselt huvi, miks Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas otsustas teha kohtu all olevale Edgar Savisaarele ettepaneku olla Tallinnas keskpartei esinumber. UU avaldab ajakirjanike, Ratase ja siseminister Andres Anvelti (SDE) dialoogi muutmata kujul.Ingrid Sembach-Hõbemägi. Kanal 2, Reporter.
Küsimus Jüri Ratasele kui Keskerakonna esimehele. Kas vastab tõele, et Keskerakond on teinud või kavatseb teha Edgar Savisaarele ettepaneku kandideerida Tallinna üldnimekirja esinumbrina ja millest see siis on ajendatud? Aitäh!

Jüri Ratas
Aitäh! Jah, vastab tõele. Me oleme rääkinud, et punkt üks, ta võiks kandideerida, see oleneb tema tervisest. Punkt kaks, kui ta kandideerib, ta võiks olla esimene kandidaat üldnimekirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ingrid Sembach-Hõbemägi. Kanal 2, Reporter.
Aga millest see on ajendatud?

Jüri Ratas
Ta on Keskerakonna liige. Kõik liikmed saavad kandideerida.

Ingrid Sembach-Hõbemägi. Kanal 2, Reporter.
Aga miks esinumber?

Jüri Ratas
Ta on piisavalt panustanud Tallinna arengusse.

Liina Jaakson, Aktuaalne Kaamera
Äkki te ka selgitaksite, miks te ikkagi peate õigeks, et kohtu all olev inimene on teil nimekirjas esinumber?

Jüri Ratas
Tegemist on hetkel ettepanekuga. See, kas ta kandideerib või mitte, on tema otsus ja sõltub tervisest.

Liina Jaakson, Aktuaalne Kaamera
Aga miks te peate õigeks talle sellise ettepaneku tegemist, kui ta on kohtu all?

Jüri Ratas
Ta on pikaajaliselt panustanud Tallinna arengusse.

Liina Jaakson, Aktuaalne Kaamera
Mida siseminister sellest arvab?

Andres Anvelt
Siseminister on selles menetluses, õigemini, Siseministeeriumi valitsemisala on oma töö ära teinud ja edasi on kohtuveskid. See ei sega inimesel kandideerimast. See on inimese enda siseküsimus, kas ta tahab kandideerida, olles kohtu all või mitte. Mul kui siseministril ei ole siin midagi kurta, võib-olla poliitikuna, kodanikuna eks see mind ka natukene jahmatab, aga mis teha. Ehk siis mina kui Tallinna inimesena teda ei valiks. Aga teistel on teised õigused.

Liina Jaakson, Aktuaalne Kaamera
Aga poliitikuna teie seda õigeks ei peaks?

Andres Anvelt
Ei tohi nagu öelda võib-olla enda peal, aga kui oled samas situatsioonis, ma loodan, et ma seda kunagi ei ole, siis ma seda kindlasti ei teeks muidugi.

Liina Jaakson, Aktuaalne Kaamera
Jüri Ratas, millise signaali teie hinnangul selline samm teie arvates ühiskonnale saadab? Kas see ei tekita olukorda, et Savisaar juhib endiselt Keskerakonda? Aitäh!

Jüri Ratas
Savisaar ei ole Keskerakonna esimees. Meil kehtib süütuse presumptsioon ja veelkord, tegemist on ettepanekuga, ta ei ole sellele ettepanekule vastanud.

Ingrid Sembach-Hõbemägi. Kanal 2, Reporter.
Aga millise signaali see annab? Hinnang?

Jüri Ratas
Ma ütlen veelkord – kõik, kes ei ole süüdi mõistetud ja meil kehtib süütuse presumptsioon, võivad kandideerida.

Ingrid Sembach-Hõbemägi. Kanal 2, Reporter
Aga ikkagi, kui eetiliseks te sellist ettepanekut peate? Olukorras, kus on palju räägitud Keskerakonna vajadusest muutuda, kuidas me saame sellest signaalist aru, et Keskerakond on muutunud? Aitäh!

Jüri Ratas
Aitäh! Eks sellele annavad kõige rutem hinnangu Eesti elanikud 15. oktoobril. Aitäh!

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused