Ratas väidab, et Reps on võtnud poliitilise vastutuse. Kas tõesti?

Eesti,
©UU
Mailis Reps (vasakul)

Korruptsioonikahtlustuse saanud Mailis Reps küll taandus ministriametist, aga on alates 9. veebruarist 2021 Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, mis paneb kahtluse alla järgneva uudise.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Reps on ministriametist lahkumisega võtnud poliitilise vastutuse, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal. “Eks nüüd on menetlus peal ja Mailis [Reps] kindlasti kaitseb ennast selles. Ta on poliitilise vastutuse võtnud,” sõnas Jüri Ratas.

Ratas ei vastanud konkreetselt küsimusele, kas Reps peaks oma praegustelt kohtadelt erakonnas ja riigikogus taanduma. “Ma arvan, et täna on kahtlustus. Mailis [Reps] on võtnud poliitilise vastutuse, kui ta ministriametist tuli ära. Me peame ikkagi lähtuma, et Eesti riigis on õigusriik ja süütuse presumptsioon,” sõna Ratas.

Repsi taandumine ministriametist võis küll olla ka poliitilise vastutuse võtmine, kuid rohkem oli see tingitud vajadusest, sest muidu oleks ta ilmselt lihtsalt maha võetud. See, et Reps kohe fraktsiooni etteotsa tõsteti, näitab, et poliitilist vastutust siiski ei olnud, kahtlustatav sai lihtsalt pisut jahedama koha Keskerakonna toiduahelas.

Repsi poliitilises vastutustundes paneb kahtlema ka see, et ta osales uue korruptsioonivalitsuse kokkupanekus. Mis aga puutub Ratase väidetesse süütuse presumptsiooni kohta, siis opositsiooni rünnakute all olnud EKRE ministreid ta küll nii hingeliselt ei kaitsnud – ta muretses pigem enda maine kui võõraste ministrite süütuse presumptsiooni pärast.

Mailis Reps on oma pika poliitikukarjääri jooksul korduvalt skandaalides olnud ja oleks pidanud neist õppima. Et ta aga jälle uutesse jamadesse satub, muudab jutud tema poliitilisest vastutustundest küll tühiseks.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused