Ratase valitsuse tõmblemised näitavad savijalgadel kolossi viimaseid meeleheitlikke samme

Eesti,
- Updated
Jüri Ratas
©UU
Kui peaminister Jüri Ratas käib ise kaubanduskeskustes vähihaigetele raha kogumas, siis pole lootagi, et riik suudaks normaalse tervishoiu tagada.

Midagi halenaljakat on toimumas Jüri Ratase valitsuses, mis paneb kahtlema kogu selle seltskonna tõsiseltvõetavuses.

Juba peaministri enda väljaütlemine 1. mail on täis loosunglikku juttu, mis ajab ilmselt just maainimestel karva turri. “Täna on meil mitmekordselt põhjust tähistamiseks. Lisaks töörahvapühale, volbripäevale ja kevadpühale täitub 14 aastat Eesti ühinemisest Euroopa Liiduga. Olen veendunud, et Euroopa Liitu kuulumine on andnud väga tugeva panuse Eesti inimeste heaolu suurendamisse nii linnades kui maapiirkondades. Euroopalik mõtteviis väärtustab ja hindab igaühe panust ning asetab just inimeste huvid ja heaolu poliitika keskmesse.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rääkida heaolu suurenemisest maapiirkondades ja inimeste huvide keskmesse asetamisest pärast seda, kui peaministri juhitav valitsus otsustas maahaiglate sünnitusosakonnad sulgeda, on selge künism. Just nende 14 aasta jooksul on maapiirkonnnad tühjaks jooksnud, inimesed on läinud Tallinnasse ja Soome. Kust näeb peaminister siin inimeste heaolu? Igaühe panuse väärtustamise ja hindamisega on Eestis lood samuti läbi aastate kehvakesed olnud, kui rääkida kasvõi alakomplekteeritud ja -makstud päästeametist. Miks küll Ratas ei kasuta ära oma võõrandamatut õigust lihtsalt vait olla ja rumalusi mitte rääkida?

Järgmise katastroofina võiks valitsusele kirja panna tasuta ühistranspordist taganemise, mis iseenesest on õige, kuid seda käpardlikum on variant, mida pakuti asemele, et oma nägu säilitada. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas piletihinnamääruse, millega sätestati maakondliku bussitranspordi piletihinnad ja vahemiku, mille raames võib maanteeamet maakondades bussiliinidel hinna kehtestada — see ulatub nullist senise kõrgeima maakondades kehtinud piletihinnani. Ehk siis kusagil üritatakse ikkagi mingit tasuta ühistransporti kehtestada ja seda ilmselt Keskerakonna juhitavates omavalitsustes, mis annaks neile valijate silmis mõningaid plusse, kuid ajaks asjad naaberomavalitsustega veelgi segasemaks. Kui omavalitsused hakkavad pakkuma tasuta maakondliku ühistransporti, siis vähenev piletitulu kompenseeritakse riigieelarvest — ei midagi kindlat kogu riigile, vaid jätkuv maksumaksja rahastatav korralagedus ja isetegevus.

Naljakaid olukordi tekitavad ka uued ministrid. Keskerakonna kandidaat riigihalduse ministri kohale Janek Mäggi ütles “Ringvaates”, et astus Keskerakonda viisakusest ja kavatseb erakonnas olla niikaua, kuni on minister. Ta lisas, et kui ta ei peaks enam minister olema, võib ta vabalt ka erakonnast lahkuda. Nii lihtsalt siis ideaalide vahetamine käibki? Partei on siiski mõttekaaslaste liit, keda ühendab sarnane maailmavaade, Mäggi aga näeb selles justkui läbikäiguhoovi!

“Kui sa elad Eesti Vabariigis ja sa tahad, et siin siiski oleks natukenegi normaalsem, siis võiks olla mõni normaalne minister ka,” põhjendas Mäggi veel enda poliitikasse minemist. Seega siis saab Mäggist ebanormaalsete ministrite seas üks tõeliselt normaalne minister? Rääkimata veel sellest, et suhtekorraldajana oskas mees juba esimeses intervjuus rasedad põllule sünnitama saata!

Ka Riina Sikkut sai alles nüüd oma sotsiaaldemokraatlikust taustast aru ja astus ameti kõrvalt kohe erakonda. Seda kinnitab ERR-ile ka temale ruumi tegev Jevgeni Ossinovski. “Meil on kahtlemata erakonnana hea meel, et veendunud sotsiaaldemokraat, meie pikaajaline valija on otsustanud meile erakonnale appi tulla ja kindlasti veel viimast tundi tervise- ja tööministrina on mul isiklikult hea meel, et ma saan teatepulga edasi anda just Riinale, hinnatud ja tugevale spetsialistile selles valdkonnas,” kommenteeris Ossinovski, kelle teatepulk on küll higistamisest väga libe. Loodetavasti ei anna ta uuele ametisseastujale üle oma arvukaid äpardusi!

Valitsuserakondade ministritepink kipub tõsiselt tühjaks jääma, kui ministrid vorbitakse väljaspoolt tulijatest, kellest saavad kohe veendunud ideoloogiatöötajaid — või ka lihtsalt viisakad ministrid. Valitsus ise aga tõestab iga sammuga, et mingit tõsist, koordineeritud ja ettevaatavat tööd ei tehta selles enam ammugi!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused