Raul Eamets: elatustaseme kasvades suureneb ka Eesti atraktiivsus kolmandate riikide kodanikele

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Raul Eamets

Majandusteadlane Raul Eamets rääkis Tartus peetud rändekonverentsil, et Eesti on rände sihtriik ja sellest tuleb ka rändepoliitikat tehes arvestada. Ta tõi välja erinevaid rändeliike: tegemist võib olla alalise või ajutise rändega, töörändega jne.

„Ühte universaalset rändepoliitikat ei ole olemas, edukad on riigid, kes tegelevad rändepoliitika pideva kohandamisega,“ ütles Eamets, rõhutades, et Euroopa Liidu liikmena on Eesti rändepoliitika kohandatav üksnes kolmandate riikide suhtes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti jääb tema sõnul veel pikaks ajaks endise NL-i maadelt tuleva rände sihtmaaks, Aasia ja Aafrika poolt tulev ränne suundub pigem Põhjamaadesse, kes on Eestist majanduslikul kõrgemal tasemel.

„Eesti on muutunud selgelt sisserände riigiks ja meie elatustaseme kasvades suureneb ka Eesti atraktiivsus kolmandate riikide kodanikele. Eesti peab tegelema aktiivse rändepoliitikaga, mitte passiivse rändepoliitikaga,“ rõhutas Eamets, lisades, et selles olukorras peaks kvoot ehk piirarv olema paindlik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused