Raul Siem: monopoolse RKAS-i teenus on liiga kallis

Eesti, Majandus,
©UU
Raul Siem

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem ja majandus- ja taristuminister Taavi Aas leiavad, et monopoolses seisus oleva Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) teenus on liiga kallis ja sageli turuhinnastki kallim ning ka üürilepingute läbirääkimisel ollakse liiga jäik.

19. märtsi valitsuskabineti nõupidamisel andis riigihalduse minister Jaak Aab ülevaate riigi hoonestatud kinnisvara valitsemisest. Samal nõupidamisel otsustati, et ministritel tuleb saata 1. maiks riigihalduse ministrile oma ettepanekud riigi kinnisvara edasise haldamise kohta, vahendas ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonda kuuluv Aas ja EKRE liige Siem saatsid ühise vastuse, milles tõid välja, et MKM-i valitsemisalas on RKAS-iga sõlmitud üüripinna kasutuslepinguid võrdlemisi vähe – 12. Miks, selle kohta toovad ministrid välja kolm põhjust.

Esiteks, RKAS-i teenus on tunnetuslikult liiga kallis, sageli kõrgem kui piirkonnas kasutamiseks pakutava kinnisvara turuhind või riigiasutuse enda kulud kinnisvara haldamisel.

Teiseks, riigile kinnisvarateenust pakkuv asutus ei peaks teenima kasumit. Kasumi teenimise kohustus seab teenuse osutaja konflikti, kus ristuvad äriühingu kui vara omaniku soov teenida oma varalt maksimaalset tulu ja riigi ootus saada riigile kinnisvara teenuse pakkujalt nõu parima võimaliku lahenduse leidmiseks.

Kolmandaks, riigi kinnisvara haldamises on RKAS-il tekkinud monopoolne seisund, millest tulenevalt ollakse riigiga üürilepingute läbirääkimisel liiga jäik ning ei leita asutuse jaoks sobivaid paindlikke lahendusi.

Eeltoodu põhjal soovitavad Aas ja Siem kaaluda, kas praegune riigi kinnisvara haldamise mudel täidab riigireformi eesmärki muuta riigi toimimine efektiivsemaks, kasutades selleks optimaalseimaid võimalikke lahendusi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused