Ravimite käibemaksualandust ei tulnud – Postimees on rõõmust sillas, vähiravifond “Kingitud elu” ülimalt nördinud

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Postimehega on midagi tõsiselt viltu

Postimees näitas taas, kuidas tema eksistentsi esmapõhjuseks on EKRE-le alati “ära teha”.

Postimehe veebikülge avades võtab lugejat vastu võidurõõmus pealkiri “EKRE soolo lõppes riigikogu saalis fiaskoga”, mis lugu avades on pisut teise varjundi saanud: “EKRE püüe nõuda ravimitele käibemaksuvabastust kukkus julmalt läbi”. Isegi kõmuleht “Õhtuleht” on asja teise külje alt vaadanud: “Vähiravifond: “toetame” riiki 200 000 euroga”. Postimees aga üritab läbi Ligi ja Stalnuhhini sõnavõttude kogu ideed naeruvääristada, mida pole teinud ükski teine väljaanne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas kirjutab vähiravifond “Kingitud elu” oma FB-kontol: “Hetk tagasi lasti Riigikogus põhja EKRE fraktsiooni algatatud eelnõu, millega taheti vabastada ravimid käibemaksust. Praegu kehtib ravimitele 9-protsendiline käibemaks. “Näiteks Vähiravifond Kingitud elu soetas 2017. aastal ravimeid 1,4 miljoni euro eest ja sellest tulenevalt pidid nad maksma käibemaksu 126 000 eurot. Selle summa eest oleks võimalik alustada 30-40 inimese vähiraviga või tagada 3-4 inimese vähiravi kogu aasta vältel,” seisis eelnõu seletuskirjas.

Hääletuse hetkel oli saalis kohal 101 Riigikogu liikmest 45. Puudus 56 rahvasaadikut. Eelnõud toetas 6 riigikogulast (kõik EKRE). Selle vastu oli 19. Ülejäänud jäid erapooletuks või ei hääletanud üldse. Nagu endine rahandusminister Jürgen Ligi Riigikogu kõnepuldist rõhutas: maksuerandid ei ole Euroopas lihtsalt kombeks ning nende kaudu ei peaks tegema sotsiaalpoliitikat. Kuna tänavu on vähiravifondi toetuste maht veelgi kasvanud, siis kulub meil sel aastal laekunud annetustest käibemaksule hinnanguliselt 200 000 eurot. Kisu või juuksed peast, maksuvabalt meile ravimeid keegi ei müü.”

Tegelikult on ka kõigi kartellierakondade otsuse taga vankumatu soov kasvõi haigete arvelt mitte lubada EKRE eelnõul läbi minna. Võib vaid eeldada, et oleks see tulnud mõnelt kartellierakonnalt, oleks ta ka läbi läinud. Aga mõistagi ei tasu võimukoalitsioonilt maksualandusi oodata.

Nii sülitavadki peavoolumeedia ja kartellipoliitikud üheskoos haigete inimeste hinge…

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused