RB Ühendettevõtte juht Rubesa tunnistab: kui EL rahastus langeb alla 80% tekivad probleemid

Rubriik Eesti On
- Updated

Rail Balticu ühisettevõtte RB Rail AS tegevjuhi Baiba Rubesa sõnul võib peale 2020. aastat Euroopa Liidu (EL) toetus Rail Balticu projektile väheneda tulenevalt pingelisest geopoliitilisest olukorrast seoses Brexiti, pagulaskriisi ning julgeolekuolukorraga.

Tema sõnul tähendab see, et kui selgub, et EL ei rahasta Rail Balticu projekti planeeritud 85 protsendi mahus, siis peavad Balti riigid leidma ise võimaluse, kuidas tagada projekti jätkumine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ma kardan, et Brexiti ja seda ümbritsevate probleemidega võib tekkida vajadus tugevdada Euroopa turvalisust. Ma ei ole kindel, et kõigile projektidele, mida esitleti 4 kuni 5 aastat tagasi on reaalselt vahendid tagatud. Seega me peame tulevikku vaadates uurima võimalusi, kuidas veel võib projekti rahastada peale 2020. aastat,” ütles Rubesa neljapäeval 2.02.17.

“On ilmselge, et ühegi Balti riigi eelarvest ei ole võimalik projekti rahastada, kui EL ei hüvita sellest vähemalt 80 protsenti,” ütles Rubesa.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix -Baiba Rubesa

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused