Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

REF-ikke tagajärg: OECD hinnangul on Eesti inimeste sissetulekute erinevus aina süvenemas

02.10.2023
Hävitusliku regionaalpoliitikaga on Tallinnast tehtud multikultuurne metropol, mis imeb ääremaadest elu välja.
© UU

Reformierakond on loonud olukorra, kus kõik näitajad kukuvad ning elu Eestis aina halveneb.

Esmaspäeval avaldatakse koos aruandega ka igat OECD riiki – nende hulgas Eestit – puudutav täpsem riigipõhine infoleht, mis koondab põhiinfo regionaalpoliitika korraldamise ja piirkondade vaheliste erinevuste kohta. Riigi infoleht heidab valgust ka Eesti viimase aja muutustele.

Regionaal- ja põllumajandusministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja Priidu Ristkoki sõnul on Eestis inimeste sissetulekute erinevus pealinna ja ülejäänud piirkondade vahel süvenemas.

“Eesti paistab OECD riikide taustal silma jätkuvalt suurte piirkondade vaheliste erinevustega sisemajanduse kogutoodangus (SKP) elaniku kohta, kuid pärast kõrgtaseme saavutamist 2010. aasta paiku on näitaja viimastel aastatel stabiliseerunud mõnevõrra madalamal tasemel,” ütles Ristkok pressiteates.

Eesti on sealjuures üks Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) riike, kus rahvaarvu kasv on viimasel paaril aastakümnel koondunud kõige jõulisemalt suurematesse linnapiirkondadesse. Põllumajandussektoris on tööhõive Eestis püsivas languses ning teenuste valdkonnas jätkuvalt tõusutrendis. Tööjõu tootlikkuse erinevused piirkondade vahel on aga vähenemas.

Aeg-ruumiline ligipääsetavus teenustele, näiteks kolmanda taseme hariduse ja tervishoiu asutustele, on Eestis hinnatud aga üheks kehvemaks OECD riikide hulgas. (BNS)

Selline olukord pole küll ainult Reformierakonna tekitatud, kuid nende valitsedes tendents süveneb katastroofiliselt.