“Kas piinlik ei ole?” – “Mul on piinlik kuulata seda küsimust!”

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Valdo Randperet huvitab kolleegide tundemaailm rohkem kui poliitilised teemad.

Opositsioon on Riigikogu töösse sisse toonud retoorika, kus asjaliku töise õhkkonna asemel küsitakse kolleegide käest nende hetkeemotsioonide kohta.

Nii toimus teisipäeval Riigikogu otsuse “Eesti Rahvusringhäälingu tegevusvaldkonna tunnustatud asjatundjatest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu esimene lugemine, kus ettekandjaks oli kultuurikomisjoni esimees Aadu Must.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakondlasele Valdo Randperele ei meeldinud kultuurikomisjoni otsus kolme uue liikme kohta, mida ta pidas politiseerituks, ja ta luges ette pika jutu, enne kui eesistuja Helir-Valdor Seeder teda katkestas: “Palun küsimus!”

Randpere esitaski küsimuse:”Ma küsin: kas piinlik ei ole? Aitäh!”, mille peale Aadu Must vastas kogu Randpere juttu silmas pidades: “Mul on piinlik kuulata seda küsimust, kus seda belletristikat on rohkem kui asja sisu.”

Opositsioonil on retoorilised küsimused, millel pole midagi seost teemadega, juba vana harjumus. Kui peaminister Jüri Ratas võttis valitsusse EKRE, oli nördunud reformierakondlaste ja sotside (eriti naissaadikute) põhiküsimuseks arupärimistel: “Kas sul häbi ei ole!?” või “Miks sa valetad?”, mida saatsid ülinördinud ilme ja veekalkvel silmad.

Ka poliitilistes mängudes hinnatakse mängu ilu, kuid see ei tohiks segada põhiteema käsitlemist, ja kui Randperel pole midagi muud peale piinlikustunde olemasolu küsida, siis võiks ta lasta teistel inimestel tööd teha. Või siis tuleks iga saadiku elektroonilisse süsteemi lisada tema hetkemeeleolu emotikon: “Häbi!”, “Piinlik”, “Oksele ajab” ja nii edasi.

8 commentsOn “Kas piinlik ei ole?” – “Mul on piinlik kuulata seda küsimust!”

 • Avatar

  Väike mõttekäik: “Pildile peab pääsema! PEAB midagi küsima, aga mida küll?? Aa, Kas häbi pole või miks te valetate? Toidab alati! Läheb variant A!
  Muideks – emotikonid, super ! Tehke ära! Palju lihtsam ja huvitavam oleks ehk ka ülekandeid jälgida.

 • Avatar

  Olen mõelnud, kas sellised tegelased nagu Randpere ja Ligi on ikka naisest sündinud.Kõik viitab hoopis nende maaalusele päritolule.

 • Avatar

  Randpere kuulas vist kogu juttu ühe kõrvaga, sellepärast ta ei saanudki paremat küsimust esitada.

 • Avatar

  ELKNÜ Keskkomitee propaganda- ja kultuuriosakonna instruktor Valdo Randpere, piinlik polnud Rootsi pageda ja nüüd aastakümned hiljem jätkata nagu nõukogude propagandainstruktor? Väga vastuoluline inimene, kellega lahingusse ei söondaks minna..

 • Avatar

  Kui mees teise mehe käest küsib avalikult ja tuliselt tema tundeseisundi järele,siis võib ju tegemist olla ka erootilise huviga.Kui juba 2 kodakondsust,siis miks mitte 2 sugu huviobjektidena?

 • Avatar

  Need silmad vesised skisofreenikud sobiksid vabalavale, risustavad riigikogu.

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  Liberast A.Kannel küsis AK saates Rataselt, kummardudes tema poole ja sügavalt silma vaadates, et ‘kui kaua te kannatate?’…. ei tea miks ta arvas, et Ratas tahab hirmsasti WC-sse minna?

 • Avatar

  Tegelane, kes arvab ennast olema seadusest üle!
  Millal küll sellistel tegelastel, kes seadusi rikkudes püünele ronivad, hüved võetakse!?
  Tegelastel, kes omavad mitut kodakondsust(randpere, ilves…) ei ole olnud õigust töötada riigi juhtivatel töökohtadel!!!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused