Reformari teadustöö ehk Urmas Sutrop ladus sügistormi kahjustused täies ulatuses EKRE ja Helmede kaela

Eesti,
- Updated
URMAS SUTROP

Ennast keeleteadlaseks tituleeriv Urmas Sutrop oksendab verbaalselt täis nii enda kui ka teadlaste institutsiooni.

Kui asjadest kirjutab teadlane, siis eeldavad lugejad ikkagi asjalikku juttu, mitte voorimehe räuskamist ja vaimuvaegusele viitavat seosetut juttu. Või ongi tänased keeleteadlased sellised, kes suhtlevad koknis ja pidžinis ehk lihtsalt lällutavad?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu Delfi lugu “Urmas Sutrop tormikahjudest: EKRE IT-ministrid on lihtsalt käpardid. Millal algatatakse kriminaalmenetlus?” on nii tendentslik kui veel olla saab.

“Ma ei ole midagi kuulnud sellest, kuidas üldse sai võimalikuks alajaama juurde sellise katuse projekteerimine ja paigaldamine, mis tuulega ära lendas. Ja veel lühise tekitas! Kas kriminaalmenetlus katuse projekteerijate ja ehitajate suhtes on juba algatatud?” Oh ei! Siseminister Helme kangutab ametist riigi peaprokuröri, et sellega oma võimutäiust näidata. Lõuna-Eesti on kaugel, mis tal Võru linna asja või aega tegeleda jamadega, mis nii suure elektrikatkestuse põhjustasid, järsku on veel mõni EKRE liige süüdi, aga seda ei saa ju lubada,” alustab Sutrop.

Ja lõpetab: “Ja lõpuks, nagu härrased ministrid ütlesid, IT olla ületähtsustatud! Härrased Helmed, ei ole, teil tuleb tagada et tormi ja elektrikatkestustega töötaksid ka infotehnoloogilised süsteemid. Teie IT ministrid pole lihtsalt oma tööga hakkama saanud! Käpardid!”

Kõik haldusalad ja kriisiteenistused, kogu katastroofipiirkond ja kahjustused on ühtäkki EKRE süü. Hea, et Helmed veel tormi tekkes süüdi pole – aga Sutrop ütlebki, et uue valitsuse poliitika viib kliimakatastroofini! Kaudselt on isegi halvasti kinnitatud katuste lendamine Sutropi loos rahvuskonservatiivse maiguga. Uued Uudised usuvad siiski, et see katus valmis Ansipi või Rõivase aegadel.

Seda, et EKRE IT-ministrid tööd teha ei saanud, põhjustasid aga Sutrop ja tema koduerakond pideva meediasabotaažiga. Pealegi on uus EKRE-ga valitsus ametis veel sedavõrd lühikest aega, et kogu kriisiolukordade probleemistikku ei suudaks poole aastaga isegi EKRE ministrid korda ajada, kui Reformierakond on kõik 17 aasta jooksul tegemata jätnud.

Sutrop ei jaga elust maad ega mütsi – nii väidab ta, et Mart Helme kangutavat ametist lahti peaprokuröri. Ilmselt ei tea ta sedagi, et Lavly Perlingu ametiaeg saab nagunii täis juba sel nädalal ja tema ümber toimuv pole mitte lahtikangutamine, vaid uue leidmine (või vana allesjätmine).

Tundub, et Sutrop on pohmellis peaga üles ärganud ja midagi mõistmata otsustanud viha välja valada selle peale, keda ta kõige rohkem vihkab, sidudes teemasse sisse ka värske looduskatastroofi. No muud põhjust sellisel labasel ja vähimagi põhjuseta sildistamisel olla ei saa!

Kommentaarid

One commentOn Reformari teadustöö ehk Urmas Sutrop ladus sügistormi kahjustused täies ulatuses EKRE ja Helmede kaela

 • Avatar
  Margus Peterson

  hääd UU toimetus ja kaaskommenteerijad! olgem sallivad ja tolerantsed ning ärge eksitage igatmasti suutroppe, kiislereid või kedaiganes nende
  pühas ürituses – enese avalikus täistegemises. see on nende Põhiseaduslik õigus – nii et andku aga menna. ma ei tea, kuda teistega lood on,
  aga väidetav keeleteadlane suutropp peaks teadma vanarahva tarkust: igal oinal oma mihklipäev. ahjaa, veel: pill tuleb pika ilu pääle. eks
  neid ole veelgi.
  väike mälestuskild kah. mu naabriks oli kunagi (sel õndsal noorusaal, paljukirutud nõukaajal, mis ei tule iial tagasi) Bergmanni Tõnis, nüüdseks
  siitilmast ammu lännu. vahemärkusena – ta vend oli laevakompanii Bergmann ja co omanik. elas mees üksinda, naine siitilmast lahkunud, tütar oma
  elu elamas. toimetas omaette, vahest puhus baritoni, naabreid ei seganud. kui teda paar-kolm päeva kuulda-näha polnud, läks isa vaatama, kas
  naaber ikka hinges on. ütles: sa, Tõnis, pane raadiogi mängima! kuuled, mis ilmas sünnib. Tõnisest käis jõnks läbi, vandus ja surus läbi hammaste: .
  nii kui sõnakese ütleb, nii kohe valetab! olles enam kui 60 aastat vana, õppis südametäiega ära saksa keele. et deutsche wellet kuulata. aga mina,
  erinevalt kunagisest naabrist, kuulan-vaatan küll raadiot-telekat “häämeelega”. ja nendin “rahuldustundega”, et mu õnnis noorus on tagasi tulnud . . .

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused