Reformierakond ei suutnud sel nädalal Jüri Ratase umbusaldamiseks allkirju kokku saada

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Poliitoravad jäid esialgu puu tagant jõllitama. Pilt on illustratiivne.

Reedene päev tõi erinevat infot sellest, kuidas opositsioon korjab allkirju Jüri Ratase valitsuse umbusaldamiseks, kuid on sellega hätta jäänud – igal juhul oodatud avaldust reedel Riigikogu juhatusele ei laekunud.

Reformierakond lootis tõenäoliselt reedel selle sisse anda. Miks siis muidu kirjutas ERR neljapäeval kell 19.59: “Reformierakond kavatseb tuleval esmaspäeval riigikogus peaminister Jüri Ratasele umbusaldust avaldada ning nimetab avalduse tekstis, millele allkirju kogub, praegust valitsust Eesti mainet kahjustavaks, ühiskonna sidusust lõhkuvaks ja tuleviku arvelt kulutajaks. Reformierakond teeb ettepaneku kutsuda riigikogu erakorraline istungjärk kokku 26. augustil kell 10, et avaldada umbusaldust Jüri Ratasele.”

Reede pärastlõunal ilmus uudistesse järgnev teade: “Reformierakonna riigikogu fraktsioon teeb riigikogu juhatusele ettepaneku korraldada riigikogu erakorraline istung peaminister Jüri Ratasele umbusalduse avaldamiseks 30. augustil kell 10.” Seega ei suutnud opositsioon ikkagi oma 21 allkirja kätte saada ja jätkab sellega uuel nädalal.

Praegu on ikka veel suvi, saadikud on Eestis ja maailmas liikvel, korraliste istungiteni jääb mitu nädalat, ja on loomulik, kui selliste erakorraliste asjadega hädas ollakse – eks sellega tegeles ka koalitsioon oma vastusamme planeerides. Mis aga puutub opositsiooni, siis nemad ülehindasid taas kõike – isegi oma võimet umbusaldusasjad kiiresti paika saada.

Jüri Ratase valitsuse umbusaldamisega on opositsioonil nii kiire, et ei mallata isegi lõpuni puhata ja see asi korraliste istungite saabudes ette võtta. Sest kui uudistest lugeda, et umbusaldamisel lubavad selle poolt hääletada kõik RE ja sotside saadikud pluss aknaalune Kaljulaid, siis on põrumist ikkagi oodata. Või loodavad riigikukutajad tähtede seisu peale?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused