Reformierakond ja justiitsminister Maris Lauri venitavad noorte seksi eapiiri küsimust nagu püksikummi

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Justiitsminister Maris Lauri üritab eapiiri tõstmist igati takistada.

Justiitminister Maris Lauri üritab niinimetatud seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmist igati vaiba alla pühkida, võttes seekord appi selle küsimuse arutelu viimise kogu ühiskonna viimsessegi soppi.

Justiitsministeerium saatis välja kaasamiskirja, et küsida erinevate valdkondade spetsialistide ja organisatsioonide arvamust ning saada sisend eelnõu jaoks seksuaalse enesemääramise eapiiri tõstmise kohta. “Seksuaalse enesemääramise eapiiri tõstmise juures on mitmeid küsimusi, mis vajavad laiemat arutelu ja spetsialistide arvamust. Üks küsimus on, kas tõsta eapiiri 15 või 16 eluaasta peale,” ütleb Lauri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kiri saadeti kõigile kohtutele, riigiprokuratuurile, advokatuurile, õiguskantsleri kantseleile, Eesti lastevanemate liidule, psühholooge ja psühhiaatreid ühendavatele organisatsioonidele, tervise arengu instituudile, ülikoolidele, arstide esindusorganisatsioonidele, sotsiaalkindlustusametile, noorteorganisatsioonidele, politsei- ja piirivalveametile, inimeseõpetuse ühingule, inimõiguste keskusele. (toimetuse rõhutus)

Nagu näha, on sellesse arutelusse tõmmatud kogu ühiskond, sealhulgas ülikoolid, PPA, inimõiguslased ja nii edasi. Ilmselt selleks, et saada võimalikult palju eitavaid vastuseid. Ja seda küsimuses, kas tõsta kõnealust iga üks või kaks aastat.

Miks ei kaasata ühiskonda nii laialdaselt aruteludesse, kui jutuks on näiteks vaenukõneseadus?

Maris Lauri unustab, et jutt ei käi mitte sedavõrd noorte seksieast kuivõrd vanade vutitreenerite pedofiiliavõimaluste pärssimisest – aga kuna Reformierakonnas esitas Toomas Kivimägi nagunii referendumile noorte seksiea alandamise ettepanekuid, siis on see isegi mõistetav.

Martin Helme kommenteeris seda Riigikogus nii: “Te ütlete, et meil on vaja juurde mõelda ja arutada ja kaasata. Kümme aastat on see arutelu Eestis käinud, kõik need argumendid on ammu läbi nämmutatud, vaja on otsustada. Ja siin, mulle tundub, tuleb välja järjekordselt selle teie praeguse valitsuse käekiri, et te ei oska ega taha midagi otsustada, vaid lihtsalt veeretate mingisugust jutukest.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused