Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakond ja Keskerakond hääletasid elektri hinna langetamise vastu! Ligi: tarbija peaks oma arved ise maksma

24.11.2021
ukajad Jürgen Ligi (pildil) ja Valdo Randpere.
© Uued Uudised

Reformierakonna ja Keskerakonna häältega lasti täna Riigikogus põhja eelnõu, mis vastuvõtmisel oleks viinud inimeste elektriarvete langetamiseni.


Eelnõu sisu oli teha valitsusele ettepanek kompenseerida AS-ile Elering 2021. aasta taastuvenergiatoetuse maksmise kulud täies mahus, mis võimaldaks vabastada kõik elektritarbijad ajutiselt taastuvenergiatasust. Taastuvenergiatasu moodustab ligikaudu kümnendiku elektri lõpphinnast.

Eelnõu poolt hääletas 39 Riigikogu saadikut ehk EKRE, Isamaa ja sotsid. Vastu hääletas 30 Keskerakonna ja Reformierakonna saadikut. Hääletamata jättis 32 saadikut ehk peamiselt keskerakondlased. Puudus 9 saadikut. Kuna eelnõu vajas vastuvõtmiseks vähemalt 51 rahvasaadiku poolthäält, jäi see vastu võtmata.

Riigikogu rahanduskomisjoni esindajana ehk sisuliselt valitsuskoalitsiooni nimel Riigikogu kõnepuldis sõna võtnud Jürgen Ligi teatas, et riigil pole raha, et taastuvenergia tasu küsimisest loobuda.

„Mis veel ei meeldinud komisjonis, on ikkagi see, et tarbija peaks oma arved ise maksma. Peab olema väga tugev argument, et maksumaksja hakkaks maksma tarbija arveid. See on selline üldine vastutuse printsiip, mille muutmiseks oleks vaja väga selgeid argumente,“ ütles Ligi.

Ligi ütles välja selle, mida Reformierakonna poliitikud on üleüldist hinnatõusu kommenteerides varemgi kuulutanud – kui oled vaene, siis tuleb hakata vähem tarbima!

UU