Reformierakond ja sotsid annavad teada – nendega õigusriiki olema ei saa

Eesti,
- Updated
©Erki Pärnaku/Õhtuleht
Need kaks annavad teada – meie vääname õigusriigi oma käte vahel selliseks, nagu meie seda soovime!

Marti Kuusiku juhtum on üllatuslikult maske langetav – välja ilmuvad paljude inimeste ja poliitiliste jõudude tegelikud põhimõtted ja motiivid.

Siseminister Mart Helme teatas, et kavatseb oma ametis tagada süütuse presumptsioonist kinnipidamist ehk seda, et õigus süüdi mõista oleks vaid kohtul uurimisasitõendite põhjal – ja poliitorav Hanno Pevkur teatas seepeale, et uus minister kavandab riigipööret. Pevkuri jaoks on seega seaduserikkumine see, kuid inimest ei lubata heast peast risti lüüa – tema mask on langenud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Opositsiooni kuuluvad Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid edastasid teisipäeval peaminister Jüri Ratasele ühispöördumise, milles nõudsid väliskaubanduse- ja IT-ministri Marti Kuusiku ministriametist vabastamist. See sisaldab palju huvitavaid lauseid.

“Meie hinnangul ei ole kriminaalmenetluse tulemus käesoleval juhul piisav mõõdupuu Marti Kuusiku ministrisobivuse hindamisel.” Sotsid-oravad ütlevad otse välja, et isegi kui krimimenetlus midagi ei näita, tuleb ministrikandidaat kõrvaldada. Mis õigusriigi põhimõtetest nende erakondade puhul üldse veel rääkida saab?

“Juba praegu on avalikkuses piisavalt andmeid, mis seavad kahtluse alla Marti Kuusiku usaldusväärsuse valitsuse liikmena,” väitis opositsioon teisipäeval, mil kogu jutt oli kuulujuttude tasemel. Seega on RE-SDE kambale süütuse presumptsioon midagi prügikasti heidetavat – ebameeldivaid inimesi võib nende arvates alati lintšida ka “avalikkuse andmete” põhjal!

“Kuuludes valitsuse julgeolekukomisjoni ning vastutades riiklike infosüsteemide turvalisuse eest, puutub Marti Kuusik ametiülesannete täitmisel kokku suures ulatuses salastatud teabega. Ilmnenud vägivallakahtlused võivad muuta Marti Kuusiku šantažeeritavaks, mis on tõsiseks ohuks Eesti julgeolekule,” kirjutavad kahe näoga Jaanused.

Põrgusse see süütuse presumptsioon ja seda kõigi jaoks! Jürgen Ligi, astu riigikogulase kohalt tagasi, sest meil on suur kahtlus, et sa ei teinud midagi Danske-Swedbanki rahapesu tõkestamiseks või said sellest kasu, sa oled santažeeritav, pealegi nimetasid sa Simsonit kaagutajaks, mis näitab, et sa oled naiste suhtes üleolev ja potentsiaalne naisepeksja. Ossinovski, sa maksid oma korteri renoveerijatele mustalt – miks sa veel Riigikogus oled?

Kas keegi reformaritest ja sotsidest üldse kujutab ette, mis saab siis, kui nende endi suhtes süütuse presumptsioon ei kehti? Kui näiteks keegi teatab vihjamisi, et Kalle Palling peksab oma naist või Sven Mikser külastas välisreiside ajal ministrina “punaste laternate” tänavaid? Kui nende ütluste peale hakkavad ajakirjanikud Pallingu naabreid küsitlema või asutakse vaatama, mille peale minister raha kulutas?

Nali naljaks, aga reformierakondlased ja sotsid näitavad, et Eestis kehtivad hõimusuhted, kus omadele on kõik lubatud ja vaenlased süüakse samade asjade eest lihtsalt ära. Seadus aga on RE-SDE jaoks väänatav, nende aluseks olevad mõisted tühi mula ja õigusriik toiduahela teenistuses. Kes küll sellist seltskonda endiselt toetab?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused