Reformierakond kinnitas Portorollo valitsuse ministrid, siseministri koht jäeti uurimise all olevale Keskerakonnale

Eesti,
©Uued Uudised
Kaja Kallas ja Keit Pentus-Rosimannus

Reformierakonna juhatus kinnitas täna valitsusdelegatsiooni, sest erakonna juhatus kiitis heaks valitsusse mineku koos keskerakonnaga. Selles nimekirjas on mitu küsitavust, näiteks skandaalne on see, et siseministri koht on jäetud uurimise all olevale Keskerakonnale. Väga küsitav on Autorollo skandaali tõttu kunagi juba ministrikohalt tagasi astunud Keit Pentus-Rosimannuse asumine rahandusministriks.

“Keidul on mitmekordne ministrikogemus, ta on sisukas poliitik, kes on varem töötanud eelarvetega rahanduskomisjonis ja niinimetatud euro-toomise-eelarve ning eelmise majanduskriisi ajal kuulus kriisi lahendajate tuumikusse,” kommenteeris kabinetis nähtavalt naisi eelistanud Kallas uudisteagentuurile BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ka on kummaline Urmas Kruuse naasmine maaeluministriks, Kruuse on end näidanud äärmiselt käpardliku ministrina selles vallas.

Lisaks esitati Signe Riisalo sotsiaalministriks, Kalle Laanet kaitseministriks, Liina Kersna haridus- ja teadusministriks, Andres Sutt, väliskaubandus- ja IT-ministriks, Maris Lauri justiitsministriks.

Meenutame, et Keskerakonna initsieeritud Tallinna Ühistupanga asutajateringi kuuluv perekond Järvekülg organiseeris 2013. aastal Keit Pentus-Rosimannuse vastu tsiviilhagi esitamise seoses tema isale, Väino Pentusele kuulunud autofirma Autorollo pankrotiprotsessiga. Harju maakohus ei rahuldanud 27. juunil 2014 Autorollo pankrotitoimkonna hagi Keit Pentus-Rosimannuse suhtes, kohus jättis Keit Pentus-Rosimannuse menetluskulud pankrotitoimkonna kanda. 30. juunil 2015 tühistas Tallinna ringkonnakohus maakohtu otsuse osas, millega OÜ Autorollo nõue tütarfirma asutamisega tekitatud kahju osas jäeti Keit Pentus-Rosimannuse vastu rahuldamata. Tühistatud osades tegi ringkonnakohus uue otsuse, mõistes välja mitu kahjusummat, samuti jäid kostjate kanda menetluskulud. Keit Pentus-Rosimannus nimetas otsust ebaõiglaseks, kuid astus selle tõttu tagasi välisministri ametikohalt.

Lisaks on Pentus-Rosimannus pidanud keskkonnaministri ametit.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused