Reformierakond näitas ette, kes on tegelikult kuritegelik grupeering

Eesti,
- Updated
Patarei kindlus

Reformierakondlasest endine sise-, justiits- ja sotsiaalminister Hanno Pevkur, keda tuntakse koroonaviiruse maaletoojana Saaremaale, nimetas Eesti Päevalehes Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda kuritegelikuks grupeeringuks, lisaks süüdistas ta EKRE valitsuspartnereid Isamaad ja Keskerakonda selle eest, et koos pannakse toime grupiviisilist kuritegu.

Kuid hoopis see, mille on saatnud korda mitu Reformierakonna saadikut oma Eesti suveräänsust puudutava küsimusega, kvalifitseerub Pevkuri poolt antud määratlusse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhiseaduse järgi on Eesti iseseisev, sõltumatu riik, mille iseseisvus on aegumatu ja võõrandamatu ning territoorium ühtne ja jagamatu. Tegemist on selgelt Eesti riikliku iseseisvuse, põhiseadusliku korra ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud ettepanekutega, mis karistusseadustiku järgi kvalifitseeruvad riigireetmiseks, sõltumata sellest, kas need võeti lõpuks koalitsiooni survel tagasi või mitte.

Riigikogu esimees kirjutab: „Reformierakond on need uskumatud ettepanekud heaks kiitnud ja saatnud arutamiseks põhiseaduskomisjonile, nõudes nende käsitlemist koos kõikide teiste ettepanekutega. Seetõttu võiks isegi küsida, kas antud põhiseadusliku korra vastane tegevus laieneb grupiviisiliselt tervele erakonna fraktsioonile või jääb vaid konkreetsetele isikute süüks.“

Kui vaadata Reformierakonna esimehe Kaja Kallase vastuseid sellele skandaalile, siis ta justkui ei saakski aru, et midagi on väga valesti läinud. Ta leiab, et kui see ettepanek on tagasi võetud, siis on teema maas, asi unustatud ja suisa olematuks tehtud. Paraku see nii ei ole. Fakt, et Reformierakonna sellise ettepaneku 2020. aasta lõpus esitas, jääb ajalukku.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused