Reformierakond on üks Euroopa tuksi keeranud peavooluparteidest

Eesti,
©Vallo Kruuser/Ekspress Meedia
Taavi Rõivas ja Andrus Ansip – kaks meest, kes peaministrina hävitasid eestlaste usu oma riiki.

Lennart Meri konverentsil rääkisid mitmed kõnelejad sellest, et EL-i tabanud kriisis on süüdi peavooluerakonnad, kes jätsid rahvad nii finants- kui rändekriisi ajal abita, tehes otsuseid oma äranägemist mööda.

Slovakkia välisminister Miroslav Lajčáki sõnul nägid Euroopa Liidu liikmesriikide elanikud 2008. aastal alanud finantskriisi ajal, et süsteem ei suuda sellele reageerida ja peavooluparteid ei suuda lahendusi pakkuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meil kulus kolm aastat. Seejärel tabas meid rändekriis. EL-i vastus oli kohutav, tundetu ja bürokraatlik. Euroopa Komisjon püüdis sellega oma tüüpilisel administratiivsel viisil toime tulla,” lausus Slovakkia esidiplomaat konverentsi paneeldiskussioonil.

Täpselt sama juhtus Reformierakonna ja tema väiksemate partnerite sotside ja IRL-i valitsemisajal Eestis, seda miniatuursel kujul. Rõivas oleks rändekriisi ajal Eesti pagulasi täis lasknud, aga õnneks tahtsid nood pigem Merkeli paradiisi. Lisaks seisis sellel teel ees EKRE – ega muidu üritanud Rõivas rahvuskonservatiive Vao põlengus süüdlaseks teha.

Ansipi valitsus aga jättis Eesti inimesed majandussurutise ajal omapäi ja hätta. Soomlased räägivad siiani uhkusega, et ajal, mil Reformierakond oma rahva hülgas, andsid nemad kümnetele tuhandetele Kalevipoegadele tööd ning päästsid paljud Eesti inimesed otsesest näljast ja võlaorjusest.

Vähe sellest, et Reformierakond ei aidanud inimestel hakkama saada – ta laskis pankadel hättasattunutelt vahele segamata kodud ära võtta, lubas Eesti Energial tõsta tariife ajal, mil inimesed jäid tööta või palku kärbiti, ja nii edasi. Oravate juhitud riik ehk bürokraatiaaparaat ütles inimestele otse näkku, et nood peavad ise raskustest jagu saama. Kuigi riik ongi selleks, et oma kodanikke rasketel aegadel aidata – muul ajal saavad nad isegi hakkama!

Reformierakond on alati pidanud kinni EL-i poolt kehtestatud reeglitest, direktiividest, seadustest ja piirangutest ega nõustu milleski järele andma isegi siis, kui seda on vaja teha oma inimeste nimel. Nii on eelarve tasakaaluga, mis on kui raudkalju – kuigi vahel on kasulik midagi veidi teistmoodi teha.

Miks siis on RE endiselt populaarne? Oravapartei, sotside ja isamaalaste suurim kuritegu ongi see, et nad on pannud Eesti inimese uskuma sellesse, et riigi poolt abi ei saa, hakkama peab ise saama – kuigi riik on kodanike, mitte kodanikud riigi jaoks. Aga just selle äraspidise arusaama on oravapartei ühiskonda istutanud – teie peate riiki (bürokraatiat) ülal pidama ka siis, kui endal püksirihma pingutada tuleb. Inimesed on sellega leppinud ja toetavad endiselt seltskonda, kes on nad riigist ilma jätnud.

Reformierakonna kujundatud on ka teadmine, et kui oled sõnakuulelik, siis jaotab riik sullegi nokaotsast midagi. Inimesed, organisatsioonid ja asutused ei looda ammu enam riiki õiglasele rahajaotamisele, vaid on häälestunud kas kintsukaapivale rahaanumisele või siis olelusvõitlusele suurema summa nimel. Vaadake vaid, mis toimub uue riigieelarve kokkupanekul – see on nagu hullud päevad Stockmannis!

Poliitoravate ajast on välja kujunenud ka valukohtade paralleelrahastamine – riik annab näpuotsaga, aga kui päästa on vaja raskelt haiget, kelle ravi on kallis, või siis vajab haigla mingit sünnituslauda või enneaegselt sündinute palatit, siis pöördutakse rahva poole, et need annetaksid. Ja vajaminevad summad tulevadki otse rahvalt, riigi vahenduseta, kes siiski sealt mingid maksud endale korjab.

Reformierakond on hävitanud inimeste usu riiki, pannud nad uskuma, et nad peavad ise hakkama saama, aga ka riigi nime kasutavaid peavooluerakondade toiduahelaid üleval pidama. Siin peitubki saladus, miks paljud inimesed EKRE programmist aru ei saa ja endiselt Reformierakonda toetavad – nad on harjunud ise riiki ülal pidama ega usu, et rahvuskonservatiivid tahavad riiki panna kodanike heaolu eest vastutama. Nad usuvad, et see pole võimalik, see on “odav populism”, ja annavad hääle RE-le, et too saaks nende taskute kallal nohistada, sest sellega on nad harjunud.

Rahvuskonservatiividel on praegu võimalus tõestada, et riik on kodanike jaoks, ja reformarid, kes vastupidist tõestavad, lähevad peagi prügimäele, olles enne varastatud rahast tühjaks raputatud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused