Reformierakond pärjab Tartus aukorruptanti, vabadusvõitleja Mart Niklus jäeti taas kõrvale

Eesti,
- Updated
Tõrvikurongkäik Tartus

Imeline, kuidas Reformierakond on ajan jooksul riiki, linnu ja valdu valitsenud, hiigelafääridega vahele jäänud, organite poolt päästetud, kuid käekiri on ikka sama: nüüd tuli teade, et Tartu linna aukodanikuks võib saada skandaalne ettevõtja Neinar Seli.

See, et võimalikule aukodanikule on määrataud toimingupiirangu rikkumises kriminaalkaristus, pole reformierakondlasest linnapea Urmas Klaasi sõnul üldse tähtis, oluline olevat elutöö, mitte üksik seik sellest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Klaasi sõnul ei mängi Seli kriminaalkorras süüdijäämine aukodaniku tiitli juures rolli. Klaas sõnas ERR-ile, et Seli kriminaalkorras süüdijäämine polnud seotud Tartu linnaga ja selle eest määratud karistus on ammu kustunud.

Samal ajal jäetakse taas aukodaniku tiitlist ilma vabadusvõitleja Mart Niklus, keda on sellele aunimetusele korduvalt esitatud.

„Vabadusvõitleja Mart Niklust on palju kordi Tartu aukodanikuks pakutud. Aga saab ikka Reformierakonna ärastaja, kambakraat ja kriminaal,“ kommenteeris EKRE poliitik, ajaloolane Anti Poolamets.

Tartu linna aukodaniku nimetus ja sellega kaasnev Tartu Suurtäht antakse ettepanekuga lastearst Lemme Haldrele, kirjandusteadlasele Jüri Talvetile ja ettevõtja Neinar Selile.

Kokku oli võimalikke kandidaate 12 ning tiitlile ei esitatud nende seast näiteks viroloogiaprofessor Irja Lutsari, folklorist Mall Hiiemäed, vabadusvõitleja Mart-Olaf Niklust ja arstiteadlast professor Eero Vasarit.

Kummalisel kombel pole Nelilt peale korruptsioonikuriteos süüdi mõistmist keegi teenetemärke tagasi võtnud, ehkki teenetemärkide seadus võimaldab seda.

Neinar Seli on saanud: Eesti Kaitseliidu Valgeristi II klassi (2006 a), Valgetähe III klassi teenetemärgi (2006), Eesti Politsei teenistusmärgi eriklassi (2007), Lõuna Politseiprefektuuri teenetemärgi (2008)

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused