Reformierakond võis oma e-valimistel särada, kuid langeb EKRE ees põrmu valimispäeval

Eesti eest!

Laupäevased uudised Reformierakonna edukatest e-valimistest tunduvadki loogilised olevat, kuid EKRE-l on suur võimalus õigel valimispäeval supertulemus võtta.

Peaaegu 30% e-hääli kogunud RE võib 13,4% e-häältega EKRE ees pühapäeval haledalt põrmu langeda, sest rahvuskonservatiivid kutsusid teadlikult oma toetajaid valima paberkandjal ning elektroonilist hääletust kasutama ainult siis, kui muud võimalust pole.

E-hääletus aga on Reformierakonna lapsuke ja nende toetajad, nagu RE kunagiste valitsuspartnerite Isamaa ja SDE valijad, olid selles aktiivsed, ning said kõrgeid tulemusi just seetõttu. Pühapäev muudab asjad tundmatuseni, sest siis astuvad tegevusse paberhääletama kutsutud EKRE toetajad.

Kantar Emori uuring lubab EKRE-le 17,3% häältest, mis on vägagi subjektiivne hinnang, sest rahvuskonservatiivide päev tuleb pühapäeval. EKRE kutsub kõik oma valijaid aktiivselt hääletama, et erakond saaks vähemalt 21 kohta Riigikogus – siis on võimalik algatada eelnõusid teistelt tuge otsimata, aga ennekõike – siis ei saa valitsust EKRE-t arvestamata luua.

EKRE toetajad, minge pühapäeval kindlasti valima! Kui elate maapiirkonnas, kus bussid käivad harva, ja teil on autos ruumi, võtke kaasa kõik need inimesed, kellest teate, et nad on rahvuskonservatiivid – tehke see hea tahte žest ja tooge nad valima! Me võidame need valimised!

Kommentaarid