Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reformierakondlane Annely Akkermann pani Riigikogus talle täiesti tundmatule inimesele alkoholismidiagnoosi

-
04.12.2019
Annely Akermann tutvustab Riigikogus oma süvameditsioonilisi kaugdiagnoose.
© Scanpix

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis oli jutuks pensionireform, millele vastajaks siseminister Mart Helme peaministri ülesannetes. Küsimuste käigus tuli jutuks ka rahandusminister Martin Helme jutt töömees Urmasest ja muuhulgas väitis reformierakondlane Annely Akkermann ennast teadvat töömehe viinaveast.

“Martin Helme, rahandusminister, ülima põlglikkusega kõneles, kuidas ta andis töömehele raha ja see töömees ei maksa kunagi makse ja “väsimusest” läheb siis koos sõpradega seda raha kulutama. Tegemist oli kahtlemata alkohoolikuga. Martin Helme ütles, et ta maksis raha võlaõigusliku käsunduslepingu alusel, mis tähendab seda, et selle õnnetu töömehe, kes arvatavasti oli alkoholisõltlane, pensioni eest oleks pidanud tasuma maksud Martin Helme. Ja mind häiris selle arvamuse puhul just see, kui põlglik ta on lihtsate, alkoholiprobleemide küüsis olevate inimestega. Kas see pole mitte see senjöörilik ja uusfeodaalne suhtumine?” teatas Annely Akkermann.

Mart Helme selgitas Maksumaksjate liidu juhatuse liikme Lasse Lehise kommentaari baasil, et Martin Helme pole maksmisviisiga teinud mitte midagi ebaseaduslikku. Küll aga on imelik see, kuidas naissaadik Annely Akkermann tembeldas täiesti võõra inimese alkohoolikuks, kordas selle veel kord üle, leides, et Martin Helme on alkoholiprobleemideküüsis olevate inimeste vastu põlglik, ja võttis selle kokku kui uusfeodaalse suhtumise.

Töömehe appi kutsunud Martin Helme küll vihjas võimalusele, et töömees võib tööpäeva järel raha alkoholile kulutada, kuid diagnoosi töömehe haiguslikele nõrkustele ta ei pannud – teda rünnanud reformierakondlane aga tegi seda küll, ise seejuures inimest tundmata. Mõnevõrra arusaadav oleks ehk vastupidine variant.

Kuidas nimetada Reformierakonna poliitiku süvameditsiinilisi hinnanguid inimesele, kellest ühiskond teab vaid seda, et ta oli Martin Helme juures tööl ja sai töötasu sularahas peo peale – võib-olla deklareeris ta töötasu ausalt, nagu seadus töövõtja puhul ette näeb? Kogu kirjeldatud juhtum oli tegelikult hüpoteetiline, iseloomustamaks pensionireformiga kaasnevaid nüansse reaalses elus toimuva kontekstis. Praegu aga on töömees Urmas rahvasaadik Annely poolt joodikuks tembeldatud.

Uued Uudised ei usu vähimalgi määral, et Martin Helme palkab enda juurde tööle viinaveaga ja joobes mehi, maksab neile ümbrikupalka ja et nood selle kohe maha joovad. Isegi kui tegu on napsulembelise mehega, siis pole Riigikogu saal see koht, kus ühe inimese probleeme arutada.

Annely Akkermann aga tõstatas üles teema, et too konkreetne töömees vaevlevat viinakuradi küüsis – ilmselt teades, et Reformierakonna 17-aastane valitsemisperiood ajas vaesusesse surutud inimesed tõesti jooma.

Allikas: Riigikogu strenogrammid